Tiibeti mantraravi kursus õpetaja Tsering Donlaga 10-12 august 2018

Tiibeti mantraravi kursus õpetaja Tsering Donlaga 10-12 august 2018

Tiibeti mantraravi kursus tiibetlannast õpetaja Donla Tseringiga.

Tiibeti mantraravi on pikaajaliste autentsete juurega traditsiooniline ravitmeetod, mis aitab krooniliste, aga ka mitmete akuutsete haiguste ja terviseprobleemide puhul sõltumata vanusest, soost, rahvusest või religioosest maailmavaatest. See on võimas ravimeetod, mis kasutab helivibratsiooni peenergeetiliste häirete tasakaalustamiseks ning väljakujunenud haiguste leevendamiseks ja ravimiseks. Mantraravi on efektiivne, lihtne kasutada ning praktiseerijale igal hetkel kättesaadav vahend.
Mantra on sanskriti keelne sõna, mis tähistab puhta helivibratsiooni kasutamist meele (ja seeläbi ka füüsise) kannatustest ja haigustest säästmiseks. Heli oma olemuselt omab väga loomulikku ja puhast potentsiaali mõjutamaks meie kehas olevaid energiaid ja protsesse.
Sõna “mantra” seostub paljudele mitmete budistlike ja hindu religioossete toimingute ja palvetega. See on sellepärast, et nendes süsteemides kasutatakse mantrat, kui suulist helivibratsiooni vaimsete eesmärkide saavutamiseks. Ometi on juba sajandeid kasutatud helivibratsiooni läbi selleks ettenähtud sadade erinevate spetsiifiliste mantrate ka paljude vaimsete ja füüsiliste haiguste raviks. Sellist mantrate kasutusviisi on aga vanadel aegadel vähem tavainimeste seas levitatud ning sestap ka meile vähem tuntud. Matraravi kasutasid rohkem vaimsete praktikatega tegegelevad tiibeti arstid, kes andsid teadmisi edasi otse oma õpilastele.

Kuidas mantraravi töötab?
Tiibeti traditsioonilises meditsiinis ei ole ravi suunatud kunagi ühte sihtpunkti, nagu see toimib suuresti kaasaja meditsiinis. Tiibeti ravikunsti seisukohalt on haiguste avaldumise tingimuseks mingit laadi häired keha peenenergeetilises süsteemis. Mantraravi raames suunatakse helivibratsioon nende häirunud võngete korrigeerimisele, neutraliseerides seeläbi haiguse algpõhjusi ja ennetades haigusega kaasuda võivaid probleeme ja tüsistusi. Mantraravis kasutatakse iidseid ja salajasi mantraid, alghelide seemnesilpe ning tihti sõnu sanskriti ja tiibeti vanadest keeltest.

Milleks mantraravi kasutada?
Ravimantraid on sadade haiguste ja terviseprobleemide jaoks ning kursuse läbinu saab kaasa toeka “mantraapteegi”. Arsenali kuuluvad mantrad väga konkreetsete probleemide jaoks, nagu näiteks köhulahtisus, kõhukinnisus, oksendamine, palavikud, viirushaigused, põletikud, verejooksud.
Samas on mantraid üldisematele probleemidele nagu südame, kopsu, maksa, põrna ja neerude ehk tiibeti terminoloogias täisorganite funktsioonihäiretele. Eraldi mantrad on nö “õõnesorganite” — mao, sapipõie, peensoole ja jämesoolega ning meeleorganite ja närvisüsteemiga seotud probleemide lahendamiseks.
Matraapteeki kuuluvad ka omaette tööriistad kindlate kehaenergiate mõjutamiseks ning üldiseks immuunüsteemi tõstmiseks ning takistuste eemaldamiseks meie elus ja tervises.

Kuidas mantraravi kasutatakse?
Mantraravi saab kasutada nii enda tervendamiseks, kui ka teiste elusolendite raviks (inimesed, loomad, linnud). Traditsiooniliselt kasutatakse kuute peamist mantraravi rakendamise metoodikat, sõltuvalt probleemi asukohast ja iseloomust. Algatuseks retsiteeritakse mantrat teatud arv kordi, et saavutada helivibratsiooni maksimaalne potentsiaal, nö aktiveerida mantra jõud. Seejärel kantakse see üle ravikandjale, milleks on vesi, ravivõi, sool, metall, kivi, ravimtaimed vm.
Mantraravi võib rakendada nii iseseisva meetodina kui teiste raviviisidega kombineeritult. Ta on andnud häid tulemusi krooniliste haiguste ravimisel.

Kursuse sisu:
Mantraravi päritolu, mantrate toimimine, mantrate kasutamine spetsiifiliste haiguste korral, juhtnöörid mala (palvehelmeste) kasutamiseks; sajakonna ravimantra ülekanne.

Õpetaja:
Kursust viib läbi tiibetlannast õpetaja Tsering Donla, kes on õppinud 5 aastat Geshe Ngawang Dakpa juures Tiibeti astroloogiat ja meditsiini. Aastast 2000 on ta Rahvusvahelise Tiibeti Meditsiini Akadeemia SKI looja dr. Nida Chenagtsangi õpilane. Ta on spetsialiseerunud mantraravi, tiibeti vaimsete praktikate ja Ku Nye massaaži õpetamisele.

Kursuse tasu ja tingimused:
Kurus toimub Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres.

Hind 220 eurot, sisaldab lisaks õpetusele kursuse materjale.
Kohapeal on võimalik ööbida (voodites, valgete linade vahel), hinnaga 10 eurot öö. Toitlustus kohapeal 15 eurot päev.

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi: https://goo.gl/forms/f6QL1ylsvIqmOiC52

Lisainfo: silva (ätt) tibetmed.ee www.tibetmed.ee