Phowa, teadliku suremise kunsti õpetus ja harjutuslaager. 13-19 august 2018

Phowa, teadliku suremise kunsti õpetus ja harjutuslaager. 13-19 august 2018

Teadliku suremise kunst — Phowa — õpetus ja harjutuslaager

Elu üks vääramatu osa on surm. Selleni jõuame me kõik, sellest ei pääse keegi. Surm saabub hoolimata rikkusest, staatusest, elus tehtud tegudest. Võib öelda, et see on meie elu tähtsaim hetk. Selles olulises hetkes on tähtis kuidas Sa sured, kas hirmununa, ärevuse ja segaduse meelevallas või rahulikult, enesekindlalt, täis vaimset meisterlikkust.

Tiibetlased on tuntud oma vaimsete meistrite kaudu edasi antud teadmiste poolest surmast, surmajärgsest kogemusest ning meele toimimisest sellest elust lahkumise järel. Kõigest sellest, mida tänapäeval ka teadus on intensiivselt uurima. Tiibeti teadmiste pärand on kirjutatud “Tiibeti surnute raamatusse” (Pardo Thödol), mis otsetõlkes tähendab “vabanemine kuulmise” läbi. Samas annavad sealsed õpetajad, vaimsed meistrid õpetusi teadliku suremise tehnikatest ning aitavad neid praktikate läbi omandada. Phowa ongi tiibeti vaimne praktika, mida kirjeldatakse kui “teadlikku suremise kunst”, “meele siirdamine surma hetkel” või “valgustumine ilma meditatsioonita”.

Tänavu augustis on meil Eestis harvaesinev võimalus saada autentseid õpetusi Phowast ning teha kaasa harjutuslaager selle praktika omandamiseks, mis tulemusrikka teostamise puhul surma hetkel automaatselt meenub ning aitab meil ses tähtsas hetkes säilitada selge meeleseisund, sisemine rahu ning teadlikkus. Seeläbi võime vabaneda meid igapäevaselt valdavate mustermõtete, -emotsioonide ja püshholoogiliste probleemide kaudu painavatest kannatustest, mis idamaade tarkuste kohaselt füüsilse keha funktsioonide lõppemisel mitte ei lakka, vaid pigem võimenduvad.
Kui Phowa teadmised on omandatud ja vastavad märgid selle toimimisest on ilmnenud, saab seda kasutada ka teiste aitamiseks surma hetkel. Teadmised selle praktika olemusest ja tagamaadest on äärmiselt tõhusaks abivahendiks neile, kes töötavad meditsiiniasutustes, hooldushaiglates ja vanadekodudes ning ka neile, kes soovivad aidata oma lähedasi nende viimastel tähendusrikastel hetkedel.

Õpetusi annab ning praktikalaagrit viib läbi tiibetlannast õpetaja Tsering Donla, kes on õppinud 5 aastat Geshe Ngawang Dakpa juures Tiibeti astroloogiat ja tiibeti meditsiini. Aastast 2000 on ta Rahvusvahelise Tiibeti Meditsiini Akadeemia SKI looja dr. Nida Chenagtsangi õpilane. Ta on spetsialiseerunud mantraravi, tiibeti vaimsete praktikate ja Ku Nye massaaži õpetamisele.

Laagri tasu ja tingimused:
Laager toimub Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres. Kursus on inglise keeles tõlkega eesti keelde.
Hind 295 eurot, sisaldab ööbimist. Toitlustus kolm korda päevas 14 eurot päev.

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi: https://goo.gl/forms/f6QL1ylsvIqmOiC52
Lisainfo: www.tibetmed.ee