Meditatsiooni ja kohalolu laager – Kes ma olen ja kas ma olen! 3 – 5 august

Meditatsiooni ja kohalolu laager – Kes ma olen ja kas ma olen! 3 – 5 august

Näitleja, muusik ja mindfulness koolitaja Loore Martma ja Tiibeti meditsiini terapeut Silva Soobik kutsuvad Sind eneseleidmise rännakule täis kaasaegsete lääne kultuuri ja iidsete tiibeti traditsioonide meditatsiooniõpetusi, rituaalseid teeõhtuid ja muusikat.

Üha kiireneva elutempoga, stressirohkes elus rassime oma igapäevatöö, projektide, asiste eesmärkide nimel, jõudmata endale arugi anda miks ma seda kõike teen ning kuhu elu lõpuks üldse jõuda soovin. Miks ma siin olen ja kes ma olen? Kust ma tulin ja kuhu lähen? Kui varem pole aega, mõistust või sisemist tungi nendele küsimustele vastata, siis sunnib elu neile otsa vaatama hiljemalt kas läbipõlemise äärel olles või elu lõppu jõudes. Mõlemal juhul pole enam pääsu, tuleb elu reaalsuse või illusoorsusega silmitsi seista.
Õnneks leiab üha enam inimesi endas sisemist tarkust nende teemadega juba eluprotsessides sees olles tegeleda, enne kriisipunkti või tee lõppu jõudmist. Tekivad uued äratundmised ja inspiratsioon oma elu suundade muutmiseks, tempo timmimiseks ning toimingute laiemaks mõtestamiseks.

Selles laagris aitavad mindfulnessi koolitaja ja praktik Loore Martma ning tiibeti meditsiini terapeut Silva Soobik tuua Sind argielu virr-varrist ja –pingetest iseenda juurde. Nende abiga saad tajuda ja mõtestada aega, hetke ja iseennast, mõistmaks kokkuvõttes oma probleemide ja segaduste illusoorsust.
Selleks võtavad nad aluseks kaasajal üle maailma kasutusel olevad mitmed mindfulnessi ja teadveloleku tehnikad. Samuti Tiibeti autentsed budistlikud vaimsed praktikad.
Loore ja Silva viivad Sind rännakutele stressi leevendamise, läbipõlemise vältimise ja tasakaalu leidmise teooriates ning kõikide probleemide allikaks oleva “mina” identifitseerimise ja mõtestamise keerdkäikudes.
Samuti on laagripäevad täis rohkelt praktilisi harjutusi nii kaasajast, kui iidsetest traditsioonidest, mis võimaldavad saadud kogemust hiljem igapäevaselt või “hädaabi” olukorras sisemise tasakaalu saavutamiseks kasutada.

Teemad ja tegevused laagris:

Reede:
Tutvumine, laagriteemadesse sisse elamine. Laeme oma kehast ja meelest argipäeva maha TEETSEREMOONIAga — vaikuses meditatiivse tee joomisega. Jätkub õhtu teed rikastavate suupistete ja puuviljadega ning seniste kogemuste vahetamisega.

Laupäev ja pühapäev:

Tiibeti harjutused keha ja meele hommikuseks äratuseks
Loengud järgmistel teemadel:
• Läbipõlemine – Loore Martma “Läbipõlemiskunsti” magistritöö näitel.
• Mindfulnes – mis see on, milline on taust, mindfulnes praktikate mõju aju-uuringute näitel, praktika igapäevaelus, teraapia, edasiõppimise võimalused selles vallas.
• Tiibeti meelefilosoofia kõikide probleemide ja kannatuste alustest Marigpast, “mina” ja “ego” tekkimise mehhanismid. Mis on inimelu ülim eesmärk ja kas me kasutame oma elu sihipäraselt?
• Kuidas anda endale puhkust “iseendast” – Tiibeti iidsed meditatsioonitehnikad kujustamisega.

Praktilised harjutused argielu tavatoimetusteks ja süstemaatilisteks meelepraktikateks:
• Kehaenergiate puhastamine kanalites – Tiibeti 9 puhastavat hingamist
• Keha ja meele tühjaks laadimine “tühja keha meditatsioon”
• Meeleteadlik kehavaatlus (body scan / stargate)
• Meeleteadlik (mindful) hingamine, söömine (rosina harjutus), hammastepesu, kirjutamine-joonistamine jpm.
• Meeleteadlik kujustamine – Rännakumeetod Mäemeditatsioon,
• Liikumismeditatsiooni erinevad vormid meeletadlikkuse arendamiseks ning füüsiliste ja vaimsete haiguste raviks.
• SOS harjutused ärevuse, paanikahoo korral.
• Meelemustrite muutmise harjutused: kaastunde genereerimine Metta Bhavana, Avalokiteshvara

Laupäeva lõpetab tiibeti teeõhtu toidu annetamise rituaaliga.

Võõrustajatest:
Loore Martma on lavastaja, näitleja, muusik, teatripedagoog ning andunud psühholoogia- ja teehuviline. Oma magistritööga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikoolis uuris ta stressi, depressiooni ja läbipõlemist. Mitmekülgsed teadmised ja kogemused koolinoorte ning täiskasvanute vaimse tervise teemadel on viinud teda koostöösse “Vaikuseminutite” ning ka projekti “Peaasi” meeskonnaga, kes korraldavad koolitusi ja loenguid erinevatele vanuse- ja huvigruppidele praktilise psühholoogia teemadel. Samuti viib ta läbi loengusarja Mindfulness ehk teadvelolek ehk meeleteadlikkus Tallinna Rahvaülikoolis.

Silva Soobik on Tiibeti traditsioonilise meditsiini terapeut, Tiibeti tervise- ja koolituskeskuse Men Ling looja. Pärast tööd majandusajakirjanikuna ajalehes “Äripäev” ja ettevõtjana tegeleb ta iidsete ja autentsete tiibeti meditsiini vaadete tutvustamisega dieedi ja eluviisi ning meelefilosoofia vallas.
Ta omandas oma hariduse tiibeti meditsiini ja sellega seotud vaimsete õpetuste osas Rahvusvahelises Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias (IATTM) dr. Nida Chenagtsangi käe all. Samuti tegeleb ta viimased kaks kümnendit vadžrajaana budismi praktikatega, olles saanud pühitsusi ja õpetusi mitmetelt Drikung Kagyu ja Nyingma koolkonna meistritelt. Magistrikraadi omandas ta 2004. aastal Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduskonna filosoofia osakonnas.

Hind: 150 eurot,

Registreerumine jõustub 30 euro suuruse ettemaksu tasumisel, mida loobumise korral ei tagastata.

Registreeruda saab siin oleva lingi kaudu: https://goo.gl/forms/f6QL1ylsvIqmOiC52
Lisainformatsioon:
silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646