Elu & Surma maatriksid, elu tingimusteta meelerahus 19-20 okt.

Elu & Surma maatriksid, elu tingimusteta meelerahus 19-20 okt.

19.-20. oktoobril 2019, Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres, Pärnumaal
Kulgemine Elu ja surma maatriksites paneb elu tõeliselt särama ja meele rõõmustama, seda vaid läbi vaate intrigeeriva muutmise!

Enamik spirituaalseid traditsioone kannavad endas sõnumit, et surma käsitlemine ausal ja emotsionaalselt intelligentsel moel ei ole sugugi mitte morbiidne, sünge või inimest hingeliselt kahjustav. Vastupidi, enda püsituse teadvustamine ja aktsepteerimine toob meid palju realistlikumalt, elavamalt ja säravamalt elu juurde! Veelgi enam — elu adekvaatne teadvustamine kogu selle püsituses annab võimaluse ületada argielust sündivat stressi, ärevust, meeleheidet.
Samuti on lahtimõtestatud vaade elule ja surmale suureks abiks lähedase lahkumisel või leinakurbuse all kannatava sõbra või tuttava aitamisel.

Kui me teadvustaksime igapäevaselt ja igas hetkes kõige kaduvust ning elu ajutist loomust, oskaksime paremini hinnata iga oma elu hetke ja sündmust ning suhteid nende sees. Paljud rõhuasetused muutuksid ning vaade kogu olemasolule saaks teise ilme. Kuidas selleni aga jõuda ning milleks tavaelus nii eksistentsiaalsete teemadega üldse tegeleda?

Ühepäevasel rännakul elu ja surma radadel
• tutvume uusimate teadusuuringutega surmalähedastest kogemustest
• saame ülevaate surma lävel olevate inimeste enamlevinud kahetsustest vaadates tagasi elatud aastatele
• vaatame lähemalt, kuidas mina ise näen surma ja mis minul sellega seondub, kasutates selleks osaluslavastust ja psühhoanalüütilisi aktiivseid tegevusi;
• kuuleme kogemusi professionaalsest kriisi- ja leinaabist ning analüüsime võimalusi kuidas ise vajadusel leinast üle saada ning kuidas abistada teisi sellest läbi minemisel;
• anname ülevaate idamaade ja Tiibeti iidsetest vaadetest elule ja eksistentsile, “Tiibeti surnute raamatust” pärinevast informatsioonist ning tiibeti pärimusmeditsiinis edasi antud teadmistest inimese eostumisest, embrüoloogiast, energeetilisest peenanatoomiast, keha ja teadvuse suremise-lahustumise protsessist ning katsumustest pärast surma järgnevas “vaheolus”
• teeme läbi meditatiivse rännaku läbi suremise etappide ning surmajärgsete meeleliste sfääride, nõnda nagu räägib sellest tiibeti traditsioon; õpime harjutusi, mis aitavad hoida meelt elu jooksul ja üliolulisel surma hetkel teadlikkuses ja keskendatuses.
• arutleme, kuidas aitab elu ja surma adekvaatne tajumine ületada meie elu saatvat stressi, ärevst, depressiooni, abitusetunnet ning kuidas leida kõikeläbiv õnn kulgemises.

Laagrit viivad läbi Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku terapeut, leinaabi nõustaja Helar Peterson ja Tiibeti meditsiini terapeut Silva Soobik.

Osalustasu registreerumisel ja tasumisel enne 1. oktoobrit 135 eurot (sisaldab õppematerjale, kolme söögikorda, ööbimist valgete linade vahel), hiljem 155 eurot. Kursuse tasust 30 eurot moodustab tagastamatu ettemaks.

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi: https://goo.gl/forms/Beqq2wzitc4QIIpf2

Lisainformatsioon: silva(ät) tibetmed.ee Tel: 5166646