Dharmakaitsjate retriit takistuste eemaldamiseks elus ja tervises 7-14 mai 2021

Dharmakaitsjate retriit takistuste eemaldamiseks elus ja tervises 7-14 mai 2021

Retriidi sisu:

Kui Sul või Su lähedastel on elus probleeme, mille lahendamine ei tundu olevat Su enda võimuses, olgu selleks siis rasked haigused, töö või perereelu probleemid või elu mõjutavad emotsionaalsed mustrid, siis on see retriit Sulle. Selles retriidis kasutame ühtesid jõulisematest praktikatest Tiibeti budistlikes vaimsetes traditsioonides, mis sisaldavad visualisatsiooni, mantraid, palveid, kui mõningaid rituaale. Esialgu võõrapäraste ja spetsiifiliste praktikate taga on vägagi inentsiivne ning tulemusrikas õpetus oma elu mustemate ja raskemate jõudude transformeerimiseks progressiivseks arenguks.

Kuigi paljud probleemid meie elus tunduvad tulevat väljastpoolt ning näivad ilmnevat meist sõltumatult, siis uurides elu erinevate aspektide sügavamat olemust, oleme meie elu suurimaks provokaatoriks ja probleemide tekitajaks me ise. Retriidi praktikate abil võtame me ühendust ise endi sisemist potentsiaali käivitavate intensiivsemate või raevuamate jõududega, trasformeerides seeläbi oma elu hädad võimalusteks. Õpetuse kaitsjate praktika on võimas vahend elus ettetulevate probleemide lahendamiseks, takistuste eemaldamiseks nii vaimsel teel käivate praktiseerijate arengus, kui ka kõigi huviliste ja soovijate elus ja tervises.

 

Kes on õpetuse ehk dharmakaitsjad?

“Dharma kaitsja” snsk. Dharmapāla , tib. “Chökyong” on budistlikus praktikas jumalus, kes kaitseb Buddha õpetust ja iga budisti eraldi.

Meie retriidi fookuses olev Tiibeti traditsioonilise meditsiini kaitsja, Šanglon Dorže Düdül ja tema kaaslased, on määratud kaitsma tiibeti meditsiini ja sellega seotud vaimsete praktikate õpetust ja õpetusliini ning selle järgijaid.

Šanglon sümboliseerib realiseerunud jumalusena tugevat vahendit, murdmaks läbi emotsionaalsetest ja vaimsetest tõketest, mis takistavad meil olemast selge mõistuse ja kaastundega. Nõndanimetatud „vaenlaste“ seas, keda raevukad dharmakaitsjad meie keskendumisharjutuste abil hävitavad, on muu hulgas tuimus, laiskus ja enesekesksus. Sümboolsed relvad, mida nad kasutavad, on vaimsete praktikatega saavutatavad positiivsed omadused: kontsentratsioon, entusiasm, tingumusteta armastus jpm. Leegid, mis neid kujundlikult praktika visualisatsioonis ümbritsevad on sügava teadvuse erinevad tarkuse tasandid, mis põletavad ära vaimse pimeduse. Iseennast sellise jõulise kujuga sidudes, ei ole raske ammutada jõudu vaimsest energiast, et oma sisemistest vaenlastest võitu saada.

Oleme kõik kogenud, et meie emotsioonide all peituvad nii rahulikud kui raevukad meeleseisundid võivad muutuda destruktiivseteks. Näiteks, rahulik energia muutub mõnikord laisaks ja letargiliseks ja raevukas energia muutub vihaseks ja vägivaldseks. Seetõttu tuleb vabaneda eeskätt vaimsest segadusest ning arendada puhtaid energiaid keskendumise ja teadlikkusega. Niimoodi saab neid hoovusi positiivselt ära kasutada. Rahuliku energiaga saab ennast ja teisi maha rahustada ning tegutseda tasakaalukalt. Jõulist energiat kasutades võib ennast ja teisi ergutada omama rohkem jõudu, julgust ja meeleteravust, et elu kitsaskohtadest ja vaimsetest kannatustest välja tulla.

Lisaks sisemistele takistustele meie destruktiivsete meelemustrite näol, aitavad dharmakaitsjad neutraliseerida ka välised, esmapilgul meist sõltumatuid elulisi takistusi: probleemid tööga ja sissetulekuga, asised kodused olukorrad, sassis suhted, ilmastikuprobleemid jms. Üks suur probleeme ja kannatusi tekitav jõud meie elus on aeg. Selle pärast me sünnime, vananeme, haigestume ja sureme. Dharmakaitsjad aitavad meie meele transformeerimise läbi ületada ka aega ja ajaga kaasnevaid kannatusi.

Täpselt nii, nagu elus ikka, et suuremate probleemide lahendamiseks tuleb kasutada tugevamaid vastumeetmeid: mürgi toime kaotamiseks aitab sageli veel tugevam mürk, agressiivsete bakteriaalsete haiguste vastu aitab mitmesuguseid eluvorme tappev antibiootikum jne. Samuti aitab nende puhul, kes usuvad musta maagiasse vms, dharmakaitsjad, kes esindavad samuti tugevaid energiaid. Seda aga probleemide põhjustajatega võrreldes fundamentaalse erinevusega – välise raevuka olemuse taga on valgustunud kaasutndlik meel.

 

Retriidi käigus:

  • Selgitame kokkuvõtlikult dharmakaitsjate toimemehhanisme ning meie endi seost nendega
  • Õpime praktikas kasutatavaid visualisatsioonitehnikaid, retsiteeritavaid tekste, mantraid ning nende tähendust
  • Teeme iga päev läbi 3-4 sessiooni dharmakaitsjate praktikaid koos nende juurde kuuluvate rituaalidega.

Päevakava:

7 mai:

20.00 Õpetused ja ülekanne mille annab Drupon Frederico Trancoso

8-14 mai:

9-13.00 Esimene sessioon

13.00-14.30 lõunapaus

14.30-18.30 Teine sessioon

Kellele retriit mõeldud on:

  • Kõik Tiibeti meditsiini õpilased, praktiseerijad, huvilised, patsiendid, kes soovivad oma elus muutusi, probleemidele lahendust nende algpõhjuste tasandil.
  • Kõik Tiibeti budistlike vaimsete praktikate huvilised olenemata varasemast kogemusest ja taustast, kes ei pelga esmapilgul võõrapärast vormi ja tiibetikeelseid tekstilõike. Kel on usaldus autentsete, kaasaja kiires maailmas lihtsustamata ja devalveerumata praktikate vastu, mille aluseks on puhas sajandite taha täpselt tuvastatav õpetusliin.

 

Retriidi juhendajad:

 

Ülekande, selgitused ja õpetused dharmakaitsjate olemuse ning Šangloni kohta annab Drubpon Frederico Trancoso. Frederico on rohkem kui kakskümmend aastat tegelenud tiibeti budismiga ja lõpetanud ulatuslikud Vadžrajaana praktika Laama Tharchin Rinpoche käe all. Frederico on ka kaplan ja akupunkturist ning tal on füsioteraapia bakalaureus. Ta on juhtiv rituaalimeister (umdze) ja ritriidimeister (Drupon) kolmeaastasele eraldusritiidile. Pema Osel Lingis.

Frederico on läbinud kaks korda kolmeaastase intensiivse meditatsiooniritriidi.

 

 

 

 

 

 

Retriidi praktikaid viib läbi Kaido Soobik. Kaido on tegelenud Tiibeti vadžrajaana praktikatega üle 30 aasta ning viimased 15 aastat pühendunud lisaks oma igapäevatööle tiibeti meditsiini terapeudina Tiibeti meditsiini liini Yuthok Nyingthik praktikatele. Viimasel ligi 5. aastal on ta teinud dharmakaitsjate praktikaid oma lähemate dharmakaasalatega igapäevaselt onlines. Samuti on ta läbinud mitmeid dharmakaitsjate üksikretriite. Ta on Tiibeti meditsiini arsti dr. Nida Chenagtsangi õpilane aastast 2005 ning oma õpetaja juhendamisel ja innustusel loonud Tiibeti Meditsiini Keskuse Men Ling koos linnakliinikuga Pärnus ning maakeskusega Jõõpres.

 

 

Toimumiskoht:

Retriidist saab osa võtta Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres, kui ka internetis Zoom keskkonna vahendusel.

Hind:

  • Kohapeal: 295 eurot. Sisaldab ööbimist voodites valgete linade vahel, õpetust, praktika tekste, sooja taimetoitu kolm korda päevas ning teepause.
  • Hind online/zoomi kaudu osalemise puhul: 150 eurot. Sisaldab praktika tekste, õpetust, osalemisvõimalust ühistes sessioonides kõikide praktikapäevade jooksul

Registreerumine ja tasumine:

Osalemiseks kohapeal palume täita alljärgneva vormi. Tasumine sularahas kohapeal. Retriidinädala alguses saadame kirja ettevalmistuste ja kohale tulemise kohta.

Vajuta siia —-> Osalemisvorm

Online osalemiseks saad osta ligipääsu siit:

Vajuta siia —-> Dharmakaitsjate retriidi pilet Zoomis osalemiseks

Päev enne retriidi algust saadetakse zoomi link ning selgitused retriidiks ettevalmistamiseks.