Elu ja Surma maatriksid, mõtisklused teadlikumast kulgemisest 15, 22, 29. mai, 6. juuni

Elu ja Surma maatriksid, mõtisklused teadlikumast kulgemisest 15, 22, 29. mai, 6. juuni

Soovid oma elu muuta teadlikkumaks ning mõtestatumaks, kulgeda stressi ja ärevusevabalt? Või on elu püsitus hakanud ennast raske haiguse või lähedase kaotamise tõttu selgelt meelde tuletama ning tekib küsimus, kuidas vaadata edasi või tagasi? See õhtuseminar on Sinule — kaasa mõtlemiseks!

– olemise mõte ja minu roll elus, rõõmu leidmine, stressi ja ärevuseta kulgemine
– segadus ja hirm taibates , et aeg saab ükskord otsa
– hirm toimuva, eesseisva, minemise kannatuste, tundmatuse ees
– lahkuja mure mahajääjate pärast
– leinavalu

Kutsume Sind avastusretkele Elu ja Surma maatriksites, mis vangutamatu reaalsusega iga päev ja sekund meie eksistentsi mõjutavad, kui tahtmatult või tahtlikult hämaraks ja selgusetuks jäävad.
Eluga käib loomuldasa kaasas surm. Inimesena suhestume sellesse kahel moel, minejana ja mahajääjana. Leinaja rolli võidakse kogeda ja teadvustada elus mitmeid kordi. Vastust nõuavad peas keerlevad küsimused “Miks see juhtus?” , “Kuidas sellega nüüd hakkama saada?”, “Kus ta nüüd on, kui teda enam ei ole?”. Ennast lahkujana teadvustatakse ja mõtestatakse harvem. Siiski paneb elu meid mõnikord seisatama küsimustega “Äkki ma suren ära?, “Kaua mul veel jäänud on?”, “Miks ma siin üldse olen?”

Kuna selget vastust ei tea, on lihtsam küsimusi ignoreerida ning läbi valu ja segaduse asendustegevusi täis argiellu sukelduda. Asine olla. Aeg parandab kõik haavad, aeg annab arutust! Ometigi ignoreerime sel moel taas fakti, et aeg saab ka kindlasti otsa. Kõigil. Kas mitte teadlikult aja võtmine ja nende teemade enda jaoks selgeks mõtlemine ning tõlgendamine ei annaks kergendust, elule selget perspektiivi ja miks ka mitte isegi uues võtmes elurõõmu …

Elu ja surma maatriksites kulgedes,
otsime rändajana selgust:
* Millistes rollides me surmaga kohtume (leinaja, kriisiolukord raske haiguse ilmnemisel, mis toob teadlikkuse surelikkusest äkki päevavalgele, ilma kriisita lahkuja). Kuidas neis rollides hakkama saada.
* Kuidas mõtestada läbi kõige püsituse ennast ja oma rolli elus.
* Kuidas mina ise näen surma ja mis minul sellega seondub;
* Kuidas panna teadmine enda surelikkusest elu ilu, rõõmu ja mõtekust teenima. Millised on iidsed Tiibeti õpetused eluks, et surm tuleks kvaliteetne.
* Kuidas tõlgendavad erinevad kultuurid surma ja elu ning milleks tavaelus nii eksistentsiaalsete teemadega üldse tegeleda?
* Kuidas elu ja surma olemuse mõtestamine aitab ületada stressi, ärevust ja depressiooni.

leiame leinajana teeotsa:
* saades teadlikuks leina faasidest ja tööriistadest, mida neil hetkedel kasutada
* kuuldes kogemusi ja nõuandeid leinatööks professionaalsest kriisi- ja leinaabist ning traditsioonilistest Tiibeti vaimsetest praktikatest
* analüüsides psühhodraama meetodeid abiks võttes võimalusi, kuidas ise vajadusel leinast üle saada ning kuidas abistada teisi sellest läbi minemisel;

Sumeda argiõhtu jooksul kaardistavad Sinu abiga Elu ja surma maatriksite teid ja radu Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku terapeut, leinaabi nõustaja Helar Peterson ja Tiibeti meditsiini terapeut Silva Soobik.

Toimumisajad ja kohad:
15. mail kl 17.00-21.00 Tallinnas, Moreno keskuses, Süda tn 1.
22. mail kl 17.00-21.00 Pärnus, Pärnu Keskraamatukogu, Akadeemia 3.
29. mail kl 17.00-21.00 Tartus, Tähtvere Avatud Naistekeskuses, Näituse 3
06. juunil kl 17.00-21.00 Kuressaares, Keskaja Elamuskeskuses Archebald Saaremaal.

Hind: 40 eurot, mille saab tasuda registreerimisel saadava arve alusel ülekandega või sularahas kohapeal.
Kuna kohtade arv on piiratud, palume eelnevalt registreeruda siin oleva lingi kaudu:
https://goo.gl/forms/umNmgYCYVuyqJWyF3

Lisainformatsioon:
silva (ättt) www.tibetmed.ee Tel: 5166646