Elu & Surma maatriksid, elu tingimusteta meelerahus 9-11 oktoober 2020

Elu & Surma maatriksid, elu tingimusteta meelerahus 9-11 oktoober 2020

9-11. oktoobril 2020, Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres, Pärnumaal
Kulgemine Elu ja surma maatriksites paneb elu tõeliselt särama ja meele rõõmustama, seda vaid läbi vaate intrigeeriva muutmise!

Psühhoanalüütilised ja sotsiomeetrilised tegevused, mõtlused ja meeleharjutused ning osaluslavastus, mis viivad Su lähemale enda “mina” ja oma elu mõistmisele. See on nädalavahetus, mis pakub Sulle vahendeid oma igapäevaelu murede, hirmude ja ärevuse algpõhjustest aru saamiseks ning nendega tegelemiseks.

Enamik põlisrahvaste traditsioone kannavad endas sõnumit, et elu olemuse käsitlemine koos selle püsitusega ausal ja emotsionaalselt intelligentsel moel ei ole sugugi mitte morbiidne, sünge või inimest hingeliselt kahjustav. Vastupidi, enda ajutisuse teadvustamine ja aktsepteerimine toob meid palju realistlikumalt, elavamalt ja säravamalt elu juurde! Veelgi enam — elu adekvaatne teadvustamine kogu selle püsituses annab võimaluse ületada argielust sündivat stressi, ärevust, meeleheidet.
Samuti on lahtimõtestatud vaade elule ja surmale suureks abiks lähedase lahkumisel või leinakurbuse all kannatava sõbra või tuttava aitamisel.

Kuidas selleni aga jõuda ning milleks tavaelus nii eksistentsiaalsete teemadega üldse tegeleda?

Nädalavahetuse rännakul elu ja eksistentsi radadel
• arutleme, kuidas aitab elu ja surma adekvaatne tajumine ületada meie elu saatvat stressi, ärevust, depressiooni, abitusetunnet ning kuidas leida kõikeläbiv õnn kulgemises.
• saame ülevaate surma lävel olevate inimeste enamlevinud kahetsustest vaadates tagasi elatud aastatele
• vaatame lähemalt, kuidas mina ise näen oma elu, selles katavaid väärtusi, kasutades selleks osaluslavastust ja psühhoanalüütilisi ja sotsiomeetrilisi aktiivseid tegevusi;
• anname ülevaate idamaade ja Tiibeti iidsetest vaadetest elule ja eksistentsile, “Tiibeti surnute raamatust” pärinevast informatsioonist ning tiibeti pärimusmeditsiinis edasi antud teadmistest inimese eostumisest, embrüoloogiast, energeetilisest peenanatoomiast, keha ja teadvuse suremise-lahustumise protsessist ning katsumustest pärast surma järgnevas “vaheolus”.
• teeme läbi meditatiivse rännaku läbi suremise etappide ning surmajärgsete meeleliste sfääride, nõnda nagu räägib sellest tiibeti traditsioon; saame osa tiibeti vaimsest harjutusest enda kiindumuste vähendamiseks.
• kuuleme kogemusi professionaalsest kriisi- ja leinaabist ning analüüsime võimalusi kuidas ise vajadusel leinast üle saada ning kuidas abistada teisi sellest läbi minemisel;

Laagrit viivad läbi Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku terapeut, leinaabi nõustaja Helar Peterson ja Tiibeti meditsiini terapeut Silva Soobik.

Osalustasu registreerumisel ja ka tasumisel enne 1. oktoobrit 135 eurot (sisaldab õppematerjale, kolme söögikorda, ööbimist valgete linade vahel), hiljem 155 eurot. Kursuse tasust 30 eurot moodustab tagastamatu ettemaks.

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi: https://goo.gl/forms/Beqq2wzitc4QIIpf2

Lisainformatsioon: silva(ät) tibetmed.ee Tel: 5166646