Joogalaager Ruudi Albaga – hingates terveks 1-2 juuni

Joogalaager Ruudi Albaga – hingates terveks 1-2 juuni

See laager keskendub hingamisele tervise ja elu alusena.
Sageli me räägime õigest või valest hingamisest peamiselt rinnakut või kõhtu silmas pidades. Et siis kuhu ja kuidas hingata. Tuntud on ka vabastav hingamine omaette praktikana. Kuid kuidas hingata nii igapäevaelus, kui selleks võetud harjutuste ajal nõnda, et kaasatud oleks kogu keha ning ennekõike lülisammas, meie telg? Kuidas hingata nii, et käed, liigesed, õlavööde ajapikku vaevama ei hakkaks, vanad hädad leeveneks ning lisada veel üks detail aastatepikkuse jooga ja teiste treeningute mõju efektiivistamiseks?

 

Ruudi Alba annab edasi kuulsa joogi Shri T. Krishnamatsharja (mis on tõlkes- moraalse ja kõlbluse õpetaja) süsteemi, kes elas 101 aastaseks ning pidas otseste harjutuste edasi andmise kõrval väga oluliseks ka teooria selgitamist, mõistmaks miks me või teist praktikat teeme.

Ruudi Alba: “Pärast aastakümnete pikkust jooga praktiseerimist olen viimasel ajal lisanud oma harjutustesse need spetsiaalsed kombineeritud pingutuse ja lõdvestumisega hingamismetoodikad. Hämmastusega näen, kuidas need süsteemsed harjutused on võtnud kõik eriti vanemas eas esile kerkivad valud. Inimestel kaovad õla, rangluu, küünarliigese ja randmevalud, vanad hädad leevenevad.

Nende hingamistehnikatega võivad endast märku anda varem mitte märgatud pinge potentsiaalid, millega on targem tegeleda enne, kui nad tõsiselt häda hakkavad tegelema. “

Laagripäevade jooksul selgitab Alba harjutuste olemust, mõju ning õpitakse tehnikaid, et nendega igapäevaelus kasvõi kümne minuti kaupa edasi tegeleda, säilitamaks tervist ning vabanemaks vanadest hädadest.

LAAGRI JUHENDAJAST:

Raske on leida pikema staažiga joogapraktikut Eestis, kui Ruudi Alba. Ta on harrastanud igapäevaselt joogat ja pidevalt juurde õppinud joogalikku eluviisi kandvaid teadmisi juba ligi 40 aastat, alustades sügaval nõukogude ajal. Viimased 20 aastat on ta juhendanud oma õpilasi Tallinnas ja Pärnus. Ta on olnud neuroloogi ja hiina meditsiini spetsialisti Kuanyshbay Rakhimzhanovi isiklik õpilane ning pühendanud ka oma elu joogaõpetuste edasi andmisele inimestele, kes soovivad oma tervise eest vastutust kanda ja haigustest vabanemiseks võimalikult palju ise ära teha.

Ruudi Alba eesmärk laagris on rõhutada ka jooga sügavaimat tähendust ja viljelemise mõtet, mis tänepäeva maailmas kipub kaotsi minema. Nõnda on jooga, kui eksistentsiaalselt sügav olemise olemust avav diskursus devalveerumas ning muutumas vaid pinnapealseks võimlemiseks ja moodsa hedonismi vormiks.

KOHT:

Tiibeti meditsiini maakeskus Men Ling, Jõõpres (20 km Pärnust Audru ja Lavassaare suunas).

OSALUSTASU:

150 eurot (pensionäridele 135.- ), sisaldab ööbimist valgete linade vahel ja taimset toitlustamist. Tasuda saab sularahas kohapeal.

AEG:

Laager algab laupäeval, 1. juunil kell 10.00 ning

kestab pühapäeval 2. juunil kl 14.00ni.

REGISTREERIMINE:

palume saata e-mail osalemissooviga: silva@tibetmed.ee

Või osta osalus otse, Sorig.ee lehelt. Vaata linki paar rida allpool.

LISAINFORMATSIOON:

Tel: 5166646

 

Joogalaager Ruudi Albaga - hingates terveks 1-2 juuni

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

150.-

Osta ligipääs kursusele