Paastu ja noorenduskuur Chud Len 10-16 juuni 2019

Paastu ja noorenduskuur Chud Len 10-16 juuni 2019

Paastu ja noorenduskuur tiibeti meditsiiniga, Chud len, on tervise tugevdamise ja keha noorendamise süsteem, milles kasutatase paastu ning meditatsiooni harjutusi. See on Tiibeti traditsioonilise meditsiini väga mitmekesine töötriist haiguste ennetamiseks ja immuunsüsteemi tugevdamiseks. Teiseks oluliseks chud-leni aspektiks on seksuaalenergia suurendamine, libiido kasvatamine ning  kõige tipuks pika eluea saavutamine.

Kõik kolm aspekti on omavahel tihedalt seotud ning ühte ei saa saavutada teiseta. Meditsiiniline chud len kasutab inimese kehatüüpi arvestavat ning delikaatselt kehaenergiate tasakaalu hoidvat paastu, mille puhul vähendatakse astmeliselt tarbitava toidu koguseid ning asendatakse osad toidukorrad keha ainevahetust parandavate taimesegudega. Nõnda parandatakse soolestiku imendumise võimet ja seedejõudlust ning seeläbi kogu keha tervislikku seisundit, bioloogilist vanust.

Lisaks meditsiinilisele keha noorendamisele on tiibetis aastasadu kasutusel olnud ka vaimne chud len, mille eesmärgiks on vaimse tarkuse ning mentaalse võimekuse suurendamine. Selleks tehakse eraldatud retriidi tingimustes lisaks paastumisele visualisatsiooni, mantraid ja muid meditatsioonitehnikaid sisaldavaid vaimseid praktikaid. Viimased pärinevad autentsetest budistlikest õpetustest.

Meie juunikuine keha noorendamise ja paastu laager on kombinasioon mõlemast: meditsiinilisest ja vaimsest chud-lenist. Kokkuvõttes on tulemuseks tervistuv ja bioloogiliselt noorenev keha ning terav ja stabiilne meel.

Noorenduslaagri käigus teeme vastavalt kehatüübile kerget füüsilist keha puhastavat ja uunedavat paastu, kus toidu koguseid vähendatakse astmeliselt, jõudes nädala lõpus vaid  köögiviljamahla ja aedviljapuljongini. Kirjeldatud eesmärkide saavutamiseks anname paastunädala alguses osalejatele kirja teel täpsed instruktsioonid söömise osas koormuse vähendamiseks. Laagri ajal hindame keele, pulsi ja kaasa võetud uriiniproovi abil individuaalselt osalejate kehatüüpe ja seisundit ning vastavalt sellele anname soovitusi paastu taktikaks.

Vastavalt oma kehatüübile loobub iga osavõtja ühest toidukorrast päevas ja asendab selle organismi metaboolselt rikastava taimeseguga. Teistel söögikordadel aga pakume algseltki minimaalselt ning päev-päevalt veelgi vähenevas koguses kõhtu soojendavaid aedviljaroogasid.  Kõht ei saa klassikalises mõttes täis, kuid nälg kaob ning seedesüsteem ei ärritu. Noorendamise paastu järgselt ei ole organism stressis ning kaotatud kehakaal ei taastu hüppeliselt algsele tasemele tagasi. Mis peamine, kehaenergiad ei kaota tasakaalu, nagu see pahatihti juhtub kiire ja radikaalse veepaastuga.

Lisaks teeme igapäevaselt tiibeti tervendavaid joogaharjutusi, rahustavaid õliprotseduure.

Chudleni noorenduslaagri lõpus anname kaasa teadmise kuidas chudleni kodus jätkata ning sellest välja tulla.

Paastumisel põhinev keha noorenduskuur on soovitatav, kui inimene ei omasta toitaineid, on söönud liialt õliseid ja rammusaid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, rasvumine.
Chud len selitab ja teravdab meeli, annab kehale kergust, ergutab isu, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.

Selline chud len paastumine on vastunäidustatud, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Samuti alaealistele ning rasedatele. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.

Chud len laagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid   Silva ja Kaido Soobik (mõlemad õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal)

Laagri algus 10. juunil kell 10.00
Laagri lõpp 16. juunil kell 16.00

Hind: 295 eurot, registreerudes ja tasudes enne  13. maid 240 eurot. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve millest 35 eurot jääb loobumisel tagastamatuks.

Hind sisaldab chud len vaimsete praktikate materjale ja juhendamist, chud len keha noorendamise paasturoogasid ja taimesegusid, õlisid erinevateks protseduurideks, ööbimist valgete linade vahel.

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi:
https://goo.gl/forms/Beqq2wzitc4QIIpf2

Lisainfo: silva (ätt) www.tibetmed.ee