Paastu- ja noorenduslaager tiibeti meditsiiniga, Chud Len 11. – 17. juuni

Paastu- ja noorenduslaager tiibeti meditsiiniga, Chud Len 11. – 17. juuni

Paastu- ja noorenduslaager tiibeti meditsiiniga, Chud len, on tervise tugevdamise ja keha noorendamise süsteem, milles kasutatakse paastu ning meditatsiooni harjutusi. See on Tiibeti traditsioonist pärinev väga mitmekesine tööriist HAIGUSTE ENNETAMISEKS ja immuunsüsteemi tugevdamine. Järgmisteks olulisteks chud-leni eesmärkideks on vitaalsuse ja ELUENERGIA SUURENDAMINE ning läbi selle PIKA ELUEA SAAVUTAMINE. Kõik kolm aspekti on omavahel tihedalt seotud ning ühte ei saa saavutada teiseta.

Laagris läbitav “Meditsiiniline Chud-len” kasutab inimese kehatüüpi arvestavat ning delikaatselt kehaenergiate tasakaalu hoidvat paastu. Selline paastumine on kergelt talutav ning sujuv — paastu puhul vähendatakse astmeliselt tarbitava toidu koguseid ning asendatakse osad toidukorrad keha ainevahetust parandavate taimesegudega. Kahel esimesel päeval saab miniatuurses koguses kaks toidukorda. Järgnevatel üks kord ning viimasel kolmel päeval tahket toitu ei sööda. Kõik ära jäänud toidukorrad asendatakse teelusikatäie keha taastava chd-len taimeseguguga. Nõnda parandatakse soolestiku imendumise võimet, toimub maksa puhastamine ja toetatakse seedejõudlust ning seeläbi kogu keha tervislikku seisundit. Boonuseks toimub tasakaalukas kaalu langetamine, mis ei tule pärast laagrit nii kiiresti tagasi, kui radikaalse ja liiga kiirelt alustatud paastuga. Sellise paastumisega vähendatakse inimese bioloogilist vanust, nagu kinnitab aastatuhandeid vana õpetus.

Lisaks meditsiinilisele keha noorendamisele on Tiibetis aastasadu kasutusel olnud ka “Vaimne Chud-len”, mille eesmärgiks on VAIMSE TERVISE, EMOTSIONAALSETARKUSE ning MENTAALSE VÕIMEKUSE suurendamine. Selleks tehakse eraldatud retriidi tingimustes lisaks paastumisele visualisatsiooni, mantraid ja muid meditatsioonitehnikaid sisaldavaid vaimseid praktikaid. Viimased pärinevad autentsetest tiibeti õpetustest.
Meie juunikuine keha noorendamise ja paastu laager on kombinatsioon mõlemast: Meditsiinilisest ja Vaimsest Chud-lenist. Kokkuvõttes on tulemuseks tervistuv ja bioloogiliselt noorenev keha ning terav ja stabiilne meel.

Keha noorendavast paastulaagrist täpsemalt:

Noorenduslaagri käigus teeme vastavalt kehatüübile kerget füüsilist keha puhastavat ja uuendavat paastu, kus toidu koguseid vähendatakse astmeliselt, jõudes nädala lõpus vaid tahket toitu mitte sisaldava köögiviljamahla ja aedviljapuljongini. Kirjeldatud eesmärkide saavutamiseks anname paastunädala alguses osalejatele kirja teel täpsed instruktsioonid söömise osas koormuse vähendamiseks. Laagri ajal hindame keele, pulsi ja kaasa võetud uriiniproovi abil individuaalselt osalejate kehatüüpe ja seisundit ning vastavalt sellele anname soovitusi paastu taktikaks.
Vastavalt oma kehatüübile loobub iga osavõtja astmeliselt oma toidukordadest päevas ja asendab selle organismi metaboolselt rikastava ning detox taimeseguga. Esimeste päevade söögikordadel pakume algseltki minimaalselt ning päev-päevalt veelgi vähenevas koguses kõhtu soojendavaid aedvilja- ja teraviljaroogasid. Kõht ei saa klassikalises mõttes täis, kuid nälg kaob ning seedesüsteem ei ärritu. Noorendamise paastu järgselt ei ole organism stressis ning kaotatud kehakaal ei taastu hüppeliselt algsele tasemele tagasi. Seda erinevalt sellistest programmidest, kus eesmärgiks “kuidas saada nädalaga 10 kg alla”. Mis peamine, kehaenergiad ei kaota tasakaalu, nagu see pahatihti juhtub kiire ja radikaalse veepaastuga.

Vaimsed praktikad laagris

Lisaks teeme igapäevaselt tiibeti tervendavaid hingamisjooga harjutusi, füüsiliselt intensiivseid liikumismeditatsiooni praktikaid (Tiibeti kummardused, mis on intensiivne füüsiline intervalltreening koos meditatsiooniga), kaotatud eluenergiat taastavaid tiibeti vaimseid praktikaid (mantrad koos visualisatsiooniga), keha ja meelt rahustavaid õliprotseduure (keha toitmine naha kaudu sooja seesami õliga), kogu keha haaravat auruteraapiat.
Noorenduslaagri lõpus anname kaasa teadmise kuidas chudleniga paastu kodus jätkata ning sellest mõõdukalt välja tulla.

Näidustused

Paastumisel põhinev keha noorenduskuur on lisaks haiguste ennetamisest huvitatud heas tervislikus vormis olevatele täiskasvanutele soovitatav ka siis, kui inimene ei omasta toitaineid, on söönud liialt õliseid ja rammusaid või raskesti seeditavaid külmi ja niiskeid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, liigne kehakaal ja rasvumine.
Tiibeti meditsiini algtekstide kohaselt selitab ja teravdab Chud len meeli, annab kehale kergust, energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.

Vastunäidustused

Selline chud len paastulaager on vastunäidustatud, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Samuti alaealistele ning rasedatele. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.

Juhendajad

Chud len laagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Silva ja Kaido Soobik (mõlemad õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal ning igapäevaselt tegutsevad tiibeti meditsiini terapeudid. Lisaks on nad praktiseerinud Tiibeti vaimseid harjutusi vastavalt 20 ja 30aastat). Silva Soobik on kvalifitseeritud chud-len juhendaja ja koolitaja. Ta on lõpetanud Tartu Tervishoiukõrgkooli toitumisnõustaja eriala.

Aeg

Laagri algus laupäeval, 11. juunil, kell 10.00
Laagri lõpp reedel 17. juunil kell 16.00

Tasu ja tingimused

Hind: 430 eurot, millest 50 eurot jääb loobumisel tagastamatuks. Käibemaksukohuslasele lisandub hinnale käibemaks.
Hind sisaldab chud len vaimsete praktikate materjale ja juhendamist, chud len keha noorendamise paasturoogasid ja taimesegusid, auruteraapia kapsli kasutamist, õlisid erinevateks protseduurideks, ööbimist valgete linade vahel.

Lisainformatsioon:

silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646

Paastu- ja noorenduslaager tiibeti meditsiiniga, Chud Len

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

430.-

Osta ligipääs kursusele