Elu & Surma maatriksid, elu tingimusteta meelerahus 12-13 aprill 2024

Elu & Surma maatriksid, elu tingimusteta meelerahus 12-13 aprill 2024

Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres, Pärnumaal

Kulgemine Elu ja surma maatriksites paneb elu tõeliselt särama ja meele rõõmustama nagu kevadise lille … seda vaid läbi eluvaate intrigeeriva muutmise!

Psühhodramaatilised ja sotsiomeetrilised tegevused, mõtlused ja meeleharjutused ning osaluslavastus mis viivad Su lähemale enda “mina” ja oma elu mõistmisele. See on nädalavahetus, mis pakub Sulle vahendeid oma igapäevaelu murede, hirmude ja ärevuse algpõhjustest aru saamiseks ning nendega tegelemiseks.

AJEND:

Enamik põlisrahvaste traditsioone kannavad endas sõnumit, et elu olemuse käsitlemine koos selle püsitusega ausal ja emotsionaalselt intelligentsel moel ei ole sugugi mitte morbiidne, sünge või inimest hingeliselt kahjustav. Vastupidi, enda ajutisuse teadvustamine ja aktsepteerimine toob meid palju realistlikumalt, elavamalt ja säravamalt elu juurde! Veelgi enam — elu adekvaatne teadvustamine kogu selle püsituses annab võimaluse ületada argielust sündivat stressi, ärevust, meeleheidet.
Samuti on lahtimõtestatud vaade elule ja surmale suureks abiks lähedase lahkumisel või leinakurbuse all kannatava sõbra või tuttava aitamisel.

Kuidas selleni aga jõuda ning milleks tavaelus nii eksistentsiaalsete teemadega üldse tegeleda?

MIDA TEEME:

Nädalavahetuse rännakul elu ja eksistentsi radadel
• arutleme, kuidas aitab elu ja surma adekvaatne tajumine ületada meie elu saatvat stressi, ärevst, depressiooni, abitusetunnet ning kuidas leida kõikeläbiv õnn kulgemises.
• saame ülevaate surma lävel olevate inimeste enamlevinud kahetsustest vaadates tagasi elatud aastatele
• vaatame lähemalt, kuidas mina ise näen oma elu, selles kantavaid väärtusi, kasutates selleks osaluslavastust ja psühhoanalüütilisi ja sotsiomeetrilisi aktiivseid tegevusi;
• anname ülevaate idamaade ja Tiibeti iidsetest vaadetest elule ja eksistentsile, “Tiibeti surnute raamatust” pärinevast informatsioonist ning tiibeti pärimusmeditsiinis edasi antud teadmistest inimese eostumisest, embrüoloogiast, energeetilisest peenanatoomiast, keha ja teadvuse suremise-lahustumise protsessist ning katsumustest pärast surma järgnevas “vaheolus”.
• teeme läbi meditatiivse rännaku läbi suremise etappide ning surmajärgsete meeleliste sfääride, nõnda nagu räägib sellest tiibeti traditsioon; saame osa tiibeti vaimsest harjutusest enda kiindumuste vähendamiseks.
• kuuleme kogemusi professionaalsest kriisi- ja leinaabist ning analüüsime võimalusi kuidas ise vajadusel leinast üle saada ning kuidas abistada teisi sellest läbi minemisel;

KELLELE:

Teile,
* kel teemaks argielu stressi, ärveuse ja meelelise segadusega toimetulek, saamata aru “milleks see kõik?”
* kel soov enda olemust ja oma elu teise nurga alt vaadelda ja mõtestada ning näha oma elu perspektiivi selgema pilguga
* kes tegelevad teiste inimeste aitamisega elukriisides sh leinas ning elukaare lõpus.

Laagrit viivad läbi Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku terapeut, leinanõustaja Helar Peterson ja Tiibeti meditsiini terapeut Silva Soobik.

HIND:

240 eurot. Sisaldab ööbimist (reedel vastu laupäeva) Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling Jõõpres, valgete linade vahel ja toitlustamist taimetoiduga. Loobumise korral kuulub laagri tasu tagastamisele, millest 30 eurot jääb korralduskulude katteks.

Kel soov jääda materjali seedima ka pühapäevani, saab Men Lingis soovi korral ööbida, et pühapäeva hommikul väikese brunchi toel teele minna (hommikusöögiga ööbimise eest on 45.- eurot võimalik tasuda sularahas kohapeal).

AEG:

12 aprill algus kell 17.00

13 aprill lõpp kell 18.00

Elu & Surma maatriksid,elu tingimusteta meelerahus 12-13 aprill 2024

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

240.-

Osta ligipääs kursusele