Paastuhooaja start 1.-3. aprillil 2022 KOHAD TÄIS

Paastulaager tibetmed.ee

Paastuhooaja start 1.-3. aprillil 2022 KOHAD TÄIS

Paastuhooaja start 1.-3. aprillil 2022

Tuhkapäev, mil vastlajärgselt kristliku kirju kalendris suur 40 päevane paastuaeg algab, on tänavu 2. märtsil. Siis on mõistlik hakata juba iseseisvalt söömise osas hoogu maha võtma, revideerides menüüs liha või üldse kõikide loomsete toodete osakaalu. Ka see on juba paast. Nõnda oleme siis keha ette valmistanud suuremaks täispaastuks, millega meie 1. aprillil. Ilma naljata! Pakume oma laagris tuge keha puhastamisel täiesti tahke toiduta ja seda ikka autentse Tiibeti pärimusmeditsiini põhimõtete alusel.

Paastust:

Tänapäeva teadus on jõudnud tõestuseni, et regulaarne paastumine täiskasvanueas pärsib kasvuhormooni liigset tootmist kehas ning seeläbi väheneb kasvajate risk, teisalt ka südame-veresoonkonnahaiguste ja diabeedi oht. Tiibeti meditsiin soosib kehale puhkuse andmist lima
energia vähendamise ja seeläbi seedeprobleemide, jõuetuse, väsimuse ületamiseks. Paast peab olema aga läbi viidud nii, et teised kehaenergiad sellest häiritud ei saaks, ning seeläbi ei seaks me ohtu oma närvisüsteemi ja maksa tööd ning kogu immuunsüsteemi aluseks olevat seedekuumuse tugevust.

Meie laager:

Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling paastupäevi veetes, saad juhtnöörid paastumaks täpselt oma kehatüübi ja võimalike patoloogiate kohaselt. Lisaks saad uriini-, keele- ja
pulsidiagnostika abil ülevaate oma tervise hetkeseisust ning kuulda Tiibeti jooga- ja meditatsioonitundide vahel huvitavaid loenguid Himaalaja tarkusest toitumise ja eluviiside
vallas. Teeme joogamatka, vaatame teemakohaseid filme.

Kuidas täpselt paastumine toimub?

See pannakse koostöös paastujaga paika, arvestades tema kehatüüpi ja tervislikku seisundit. Viimastest annavad selgust osaleja poolt kaasa võetud hommikune uriinianalüüs, pulss ja keha vaatlus selleks välja õppinud korraldajate poolt. Paastu ajal ei sööda küll tahket toitu, kuid teatud kehaenergiate tasakaalus hoidmiseks pakutakse piiritletud koguses mõningaid taimseid mahlu ja puljongit ning spetsiaalseid verd ja maksa puhastavaid tiibeti iidsete retseptide alusel koostatud taimepulbreid. Nõnda toimides püsib organism koormusvabal perioodil tasakaalus ning paastu tulemused on püsivamad.

Paastu ajal on võimalik lisatasu eest saada massaaži ja tiibeti teraapiaid.

Paastumine on soovitatav tervise säilitamiseks ning bioloogilise vananemise tempo aeglustamiseks enamikele meist. Eriti siis, kui inimene ei omasta toitaineid, on söönud liialt õliseid ja rammusaid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, rasvumine.
Paastumine selitab ja teravdab meeli, annab kehale kergust, ergutab isu, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.

Siiski mõnel juhul on paastumine vastunäidustatud: näiteks, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Samuti ei ole täispaast mõistlik alaealistele ning rasedatele. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.

Ööbimine:

Ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses, voodites, valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad.

Juhendajad:

Paastulaagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik (Õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM) dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal ning töötanud igapäevaselt tiibeti meditsiini vallas viimased 15 aastat) Silva Soobik on omandanud Tartu Tervishoiukõrgkoolis toitumisnõustaja eriala.

Hind:

Hind: 149 eurot, millest 35 eurot jääb loobumise korral tagastamatuks.

Käibemaksukohuslasel lisandub hinnale käibemaks.

Osalemisest loobumise tingimused:

Kui ilmneb, et laagrisse ei ole võimalik tulla, siis palume sellest võimalikult vara teatada e-kirjas silva (ätt) tibetmed.ee. Pakume võimaluse osaleda mõnes teises laagris või tagastame tasutud makse põhiosa. 35 eurot, jääb broneerimistasuna tagastamatuks.

Lisainformatsioon:

silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646

Paastuhooaja start 1.-3. aprillil 2022

Paastulaager tibetmed.ee

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

149.-

Osta ligipääs kursusele