Paastuhooaja start — publiku nõudmisel! 19-21 märts 2021 KOHAD TÄIS

Paastuhooaja start — publiku nõudmisel! 19-21 märts 2021 KOHAD TÄIS

Kuigi tuhkapäev, mil vastlajärgselt kiriklik paastuaeg algab, on tänavu juba 17.veebruaril võtame meie veel veidi hoogu ning stardime esimeste paastujatega 21 märtsil. See ei välista juba vastlasuppi lisatud viimaste seasõrgade ja lihanatukese lõppemisel kergema paastuga iseseisvalt alustamist. Täiesti tahke toiduta keha puhastamisel pakume aga tuge Men Lingi laagris ja seda ikka autentse Tiibeti pärimusmeditsiini põhimõtete alusel.

Paastust:

Tänapäeva teadus on jõudnud tõestuseni, et regulaarne paastumine täiskasvanueas pärsib kasvuhormooni liigset tootmist kehas ning seeläbi väheneb kasvajate risk, teisalt ka südame-veresoonkonnahaiguste ja diabeedi oht. Tiibeti meditsiin soosib kehale puhkuse andmist lima
energia vähendamise ja seeläbi seedeprobleemide, jõuetuse, väsimuse ületamiseks. Paast peab olema aga läbi viidud nii, et teised kehaenergiad sellest häiritud ei saaks, ning seeläbi ei seaks me ohtu oma närvisüsteemi ja maksa tööd ning kogu immuunsüsteemi aluseks olevat seedekuumuse tugevust.

Meie laager:,

Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling paastupäevi veetes, saad juhtnöörid paastumaks täpselt oma kehatüübi ja võimalike patoloogiate kohaselt. Lisaks saad uriini-, keele- ja
pulsidiagnostika abil ülevaate oma tervise hetkeseisust ning kuulda Tiibeti jooga- ja meditatsioonitundide vahel huvitavaid loenguid Himaalaja tarkusest toitumise ja eluviiside
vallas. Teeme joogamatka, vaatame teemakohaseid filme.
Kuidas täpselt paastumine toimub? See pannakse koostöös paastujaga paika, arvestades tema kehatüüpi ja tervislikku seisundit. Viimastest annavad selgust osaleja poolt kaasa võetud hommikune uriinianalüüs, pulss ja keha vaatlus selleks välja õppinud korraldajate poolt. Paastu ajal ei sööda küll tahket toitu, kuid teatud kehaenergiate tasakaalus hoidmiseks pakutakse piiritletud koguses mõningaid taimseid mahlu ja puljongit ning spetsiaalseid verd ja maksa puhastavaid tiibeti iidsete retseptide alusel koostatud taimepulbreid. Nõnda toimides püsib organism koormusvabal perioodil tasakaalus ning paastu tulemused on püsivamad.
Paastu ajal on võimalik lisatasu eest (30.-) saada massaaži ja tiibeti teraapiaid.
Paastumine on soovitatav, kui inimene ei omasta toitaineid, on söönud liialt õliseid ja rammusaid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, rasvumine.
Paastumine selitab ja teravdab meeli, annab kehale kergust, ergutab isu, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.
Paastumine on vastunäidustatud, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Samuti alaealistele ning rasedatele. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.

Ööbimine:

Ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses, voodites, valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad.

Juhendajad:

Laagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik (Õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal)

Algus:

Laager algab 19. märts kell 18.00

Laager lõppeb 21. märts kell 14.00

Hind:

135 eurot, millest 35 eurot jääb loobumise korral tagastamatuks.

Registreerimine:

Pileti saad lunastada allolevalt linglilt, mis on ka registreerimise kinnituseks:

Vajuta siia, et registreerida end kursusele

Laagrinädala alguses saadame teile kirja ettevalmistuste ja kohale tulemise kohta.

Lisainformatsioon:

silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646