Paastulaager keha ja meelt noorendavate praktikatega 13-19 juuni

Paastulaager keha ja meelt noorendavate praktikatega 13-19 juuni

Paastu- ja noorenduslaager tiibeti meditsiiniga, Chud len, on tervise tugevdamise ja keha noorendamise süsteem, milles kasutatakse paastu ning meditatsiooni harjutusi. See on Tiibeti traditsioonilise meditsiini väga mitmekesine tööriist haiguste ennetamiseks ja immuunsüsteemi tugevdamiseks. Teiseks oluliseks chud-leni eesmärgiks on vitaalsuse ja eluenergia kasvatamine ning läbi selle pika eluea saavutamine.

Kõik kolm aspekti on omavahel tihedalt seotud ning ühte ei saa saavutada teiseta. Paastulaagris läbitav meditsiiniline chud len kasutab inimese kehatüüpi arvestavat ning delikaatselt kehaenergiate tasakaalu hoidvat paastu. Selline paastumine on kergelt talutav ning sujuv — paastu puhul vähendatakse astmeliselt tarbitava toidu koguseid ning asendatakse osad toidukorrad keha ainevahetust parandavate taimesegudega. Kahel esimesel päeval saab miniatuurses koguses kaks toidukorda. Järgnevatel üks kord ning viimasel kolmel päeval tahket toitu ei sööda. Kõik ära jäänud toidukorrad asendatakse teelusikatäie chd-len keha taastava taimeseguga. Nõnda parandatakse soolestiku imendumise võimet, toimub maksa puhastamine ja seedejõudlust ning seeläbi kogu keha tervislikku seisundit. Boonuseks toimub tasakaalukas kaalu langetamine, mis ei tule pärast laagrit nii kiiresti tagasi, kui radikaalse ja liiga kiirelt alustatud paastuga. Sellise paastumisega vähendatakse inimese bioloogilist vanust, nagu kinnitab aastatuhandeid vana õpetus.

Lisaks meditsiinilisele keha noorendamisele on tiibetis aastasadu kasutusel olnud ka vaimne chud len, mille eesmärgiks on vaimse tervise ja tarkuse ning mentaalse võimekuse suurendamine. Selleks tehakse eraldatud retriidi tingimustes lisaks paastumisele visualisatsiooni, mantraid ja muid meditatsioonitehnikaid sisaldavaid vaimseid praktikaid. Viimased pärinevad autentsetest tiibeti õpetustest.
Meie juunikuine keha noorendamise ja paastu laager on kombinatsioon mõlemast: meditsiinilisest ja vaimsest chud-lenist. Kokkuvõttes on tulemuseks tervistuv ja bioloogiliselt noorenev keha ning terav ja stabiilne meel.

KEHA NOORENDAVAST PAASTULAAGRIST TÄPSEMALT:
Noorenduslaagri käigus teeme vastavalt kehatüübile kerget füüsilist keha puhastavat ja uundavat paastu, kus toidu koguseid vähendatakse astmeliselt, jõudes nädala lõpus vaid köögiviljamahla ja aedviljapuljongini. Kirjeldatud eesmärkide saavutamiseks anname paastunädala alguses osalejatele kirja teel täpsed instruktsioonid söömise osas koormuse vähendamiseks. Laagri ajal hindame keele, pulsi ja kaasa võetud uriiniproovi abil individuaalselt osalejate kehatüüpe ja seisundit ning vastavalt sellele anname soovitusi paastu taktikaks.

Vastavalt oma kehatüübile loobub iga osavõtja astmeliselt oma toidukordadest päevas ja asendab selle organismi metaboolselt rikastava ning detox taimeseguga. Esimeste päevade söögikordadel pakume algseltki minimaalselt ning päev-päevalt veelgi vähenevas koguses kõhtu soojendavaid aedvilja- ja teraviljaroogasid. Kõht ei saa klassikalises mõttes täis, kuid nälg kaob ning seedesüsteem ei ärritu. Noorendamise paastu järgselt ei ole organism stressis ning kaotatud kehakaal ei taastu hüppeliselt algsele tasemele tagasi. Erinevalt sellistest programmides, kus eesmärgiks “kuidas saada nädalaga 10 kg alla”. Mis peamine, kehaenergiad ei kaota tasakaalu, nagu see pahatihti juhtub kiire ja radikaalse veepaastuga.

VAIMSED PRAKTIKAD LAAGRIS
Lisaks teeme igapäevaselt tiibeti tervendavaid hingamisjooga harjutusi, füüsiliselt intensiivseid liikumismeditatsiooni praktikaid (Tiibeti kummardused, mis on intensiivne füüsiline intervalltreening koos meditatsiooniga), kaotatud eluenergiat taastavaid tiibeti vaimseid praktikaid (mantrad koos visualisatsiooniga), keha ja meelt rahustavaid õliprotseduure (keha toitmine naha kaudu sooja seesami õliga), kogu keha haaravat auruteraapiat.
Chudleni noorenduslaagri lõpus anname kaasa teadmise kuidas chudleniga paastu kodus jätkata ning sellest mõõdukalt välja tulla.

NÄIDUSTUSED
Paastumisel põhinev keha noorenduskuur on soovitatav, kui inimene ei omasta toitaineid, on söönud liialt õliseid ja rammusaid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, liigne kehakaal ja rasvumine.
Tiibeti meditsiini algtekstide kohaselt selitab ja teravdab Chud len meeli, annab kehale kergust, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.

VASUTNÄIDUSTUSED
Selline chud len paastulaager on vastunäidustatud, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Samuti alaealistele ning rasedatele. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.

JUHENDAJAD
Chud len laagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Silva ja Kaido Soobik (mõlemad õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal ning igapäevaselt tegutsevad tiibeti meditsiini terapeudid. Lisaks on nad praktiseerinud Tiibeti vaimseid harjutusi vastavalt kakskümmend ja kolmkümmend aastat). Silva Soobik on kvalifitseeritud chud-len juhendaja ja koolitaja. Ta on lõpetanud Tartu Tervishoiukõrgkooli toitumisnõustaja eriala.

AEG
Laagri algus laupäeval, 13. juunil, kell 10.00
Laagri lõpp reedel 19. juunil kell 16.00

TASU JA TINGIMUSED
Hind: 330 eurot, registreerudes ja tasudes enne 25. maid 275 eurot. Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve millest 35 eurot jääb loobumisel tagastamatuks.
Hind sisaldab chud len vaimsete praktikate materjale ja juhendamist, chud len keha noorendamise paasturoogasid ja taimesegusid, auruteraapia kapsli kasutamist, õlisid erinevateks protseduurideks, ööbimist valgete linade vahel.

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi:
https://forms.gle/hKJfFU1cEEvUwpEb6
Lisainfo: silva (ätt) tibetmed.ee