Pööripäeva paastulaager 22 – 24 september

Pööripäeva paastulaager 22 – 24 september

Suvi annab oma jõu üle sügisesel pööripäeval 23. septembril (kell 06:50). Sel ajal on meie keha täis suvel kogutud jõudu ja soojust ning aastaringi arvestuses kõige tugevam ja laetum. Ometi võib ühtteist tasakaalust väljas olla ning talvises niiskuses, külmas ja pead tõstvate viirushaiguste möllus ellu jäämiseks saab tasakaalu timmida muu hulgas paastuga.

Klassikaliselt oleme harjunud, et paastuaeg on kevad. Siis puhastatakse keha talvejääkidest ja kogunenud külmast limasest energiast ning antakse väsinud kehale puhkust raskest ja energiakulukast seedetööst.

Ometigi soovitavad nii tiibeti- kui vana India (Ayurveda) ravitraditsioonid õrna paastu ja moodsa sõnaga väljendatult detox kuuri ka sügisel. Põhjus peitub selles, et suvesoojuses on küll keha end mõnusasti energiat ja värskeid toitaineid “täis laadinud”. Kogemusrikas pärimusmeditsiin aga hoiatab, et sügise saabudes hakkavad pahatihti avalduma ka liigsest kuumusest aktiveeritud tervisehädad — põletikud, palavikuga seotud haigused, kopsuhaigused, aga ka kroonilised patoloogiad sh kasvajad. Saabunud välise külma ja sisemise liigse sooja koosmõjul aktiveeruvad liigesehädad.

Lisaks kipub loodusega koos käiv loomulik talvepeki kogumine grillihooaegade valguses üle võlli minema. Eriti kui sellele annab hoogu juurde aastatega aeglustuv ainevahetus.

Õrna, leebe ning oskuslikult korraldatud paastuga vaigistatakse liigse tule energiat, samal ajal keha talve hakul mitte liialt maha jahutades ning seedesüsteemi mitte nõrgestades. Just soolestikus tuleb jõud ja tuli talves vastu pidamiseks tugev hoida.

Kokkuvõttes on tulemuseks tervistuv ja bioloogiliselt noorenev keha. Tiibeti meditsiinis kasutatakse säärast paastu nn “chud-len” programmides, mis tähendab just keha noorendamist. Eriti populaarne on selle regulaarne läbi tegemine tiibeti vanemas generatsioonis.

Kirjeldatud eesmärkide saavutamiseks anname paastunädala alguses osalejatele kirja teel täpsed instruktsioonid söömise osas koormuse vähendamiseks. Laagri ajal hindame keele, pulsi ja kaasa võetud uriiniproovi abil individuaalselt osalejate kehatüüpe ja seisundit ning vastavalt sellele anname soovitusi paastu taktikaks. Üldiselt aga pakume paastumise ajal puhastavaid ning maitsvaid köögi- ja puuvilja ja tervailjakeeduseid, puljongit. Kõht ei saa klassikalises mõttes süüa, kuid nälg kaob ning seedesüsteem ei ärritu. Lisaks valmistame üheskoos talvele vastu minemiseks soovituslikke (paastu)jooke neerude soojendamiseks ja ainevahetuse toetamiseks.

Lisaks on võimalik saada individuaalselt tiibeti manuaalteraapiaid ja massaaži.

Paastust:

Paastumine on soovitatav, kui inimene ei omasta toitaineid, sööb liialt õliseid ja rammusaid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, rasvumine.
Paastumine selitab ja teravdab meeli, annab kehale kergust, ergutab isu, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.

Paastumine on vastunäidustatud, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.

Meie laager:

Jõõpres Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling Laagri käigus teeme tiibeti tervendavaid joogaharjutusi, meditatsioone, keha ja meelt rahustavaid õliprotseduure. Kui ilm vähegi võimaldab, matkame Jõõpre ja Lavassaare loodusradadel. Õhtuti pakume vaatamiseks paastumise ja toitumisega seotud populaarteaduslikke filme.

Ööbimine:

Ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses, voodites, valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad.

Kestvus:

Kursus algab 22.09 kell 18.00 ja lõppeb 24.09 kell 14.00

Juhendajad:

Paastulaagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik (Õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM) dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal ning töötanud igapäevaselt tiibeti meditsiini vallas viimased 15 aastat) Silva Soobik on omandanud Tartu Tervishoiukõrgkoolis toitumisnõustaja eriala.

Hind:

Hind: 149 eurot, millest 35 eurot jääb loobumise korral tagastamatuks.

Käibemaksukohuslasel lisandub hinnale käibemaks.

Osalemisest loobumise tingimused:

Kui ilmneb, et laagrisse ei ole võimalik tulla, siis palume sellest võimalikult vara teatada e-kirjas silva (ätt) tibetmed.ee. Pakume võimaluse osaleda mõnes teises laagris või tagastame tasutud makse põhiosa. 35 eurot, jääb broneerimistasuna tagastamatuks.

Lisainformatsioon:

silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646

Pööripäeva paastulaager 22 - 24 september

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

Osta ligipääs kursusele