Sa-che ehk Tiibeti feng shui 29-30. juuni 2019

Sa-che ehk Tiibeti feng shui 29-30. juuni 2019

Kuidas sisustada tuba, millises suunas asetada voodi, kus peaks asuma kamin või ahi? Millist krunti valida ning mis suunas ehitada maja, kuhu panna maja peauks, kuhu teha aknad, kuidas rajada juurdepääsuteed? Milline peaks olema haljastus? Kas minu tervise ja äri ja isikliku elu keerdkäikudel ja ebaõnnestumistel võib olla seos mu tegevuskeskkonnaga ning kuidas seda muuta?

Need on küsimused, millele nii meie esivanemad Eestis, kui paljude teiste vanade rahvaste traditsioonid said vastuse geomantiast, maa ja loodusmärke arvestavast ruumikorraldusest. Hiinas on see tuntud nime all feng shui, tiibetis sa che. Kuigi maailmavaatelt sarnased on neil eri rahvastel kujunenud välja oma iseloomulikud oskused ja nipid. Tiibetis on näiteks mitmed vastumürgid ebasoodsale olukorrale välja kasvanud neile omasest budistlikest traditsioonidest ja praktikatest.

Sa Che on õpetus oma eluks ja tegemisteks harmoonilise keskkonna loomisest. Teadmine sellest, kuidas arvestada ilmakaarte, taevakehade mõju, maa ja teiste looduskeskkonna elementide (ruum, õhk, vesi, tuli) toimet meie tervisele, elueale, rikkusele ja õnnele.

Tiibetlannast õpetaja Donla Tsering selgitab, kuidas Tiibeti feng shui abil valida endale krunti, planeerida elamut ning korraldada oma olemasolevaid eluruume harmooniliseks ja rikkalikuks eluks.

Sa-che programmi teemad:
Mikro- ja makrokosmose omavaheline seotus;
5 elemendi kosmoloogia, kuidas materiaalseid vorme loovad algelemendid tekivad ning meis ja meie ümbruses avalduvad.
Sa-che looduses, kuidas hinnata maa vorme, puude, metsade, veekogude asukohtade mõju meie elu ja ärikeskkonnale.
Inimese kodu sees- ja välispidise energeetilise seisundi analüüs leidmaks üles positiivsed ja negatiivsed küljed;
Harmoonilist energia liikumist häirivate ja seega tervislikku seisundit, pikka eluiga, peresuhteid, partnerlust, laste tervist ja äri edu mõjutada võivate takistuste kõrvaldamine.

Kursus on mõeldud kõigile huvilistele, kellele on oluline oma elukeskkonna teadlik planeerimine, arhitektidele ja sisekujundajatele, terapeutidele, avatud silmaringiga meditsiinitöötajatele.

Koolitaja Tsering Donla on õppinud 5 aastat Geshe Ngawang Dakpa juures Tiibeti astroloogiat ja meditsiini. Aastast 2000 on ta Rahvusvahelise Tiibeti Meditsiini Akadeemia SKI looja, dr. Nida Chenagtsangi, õpilane ning SKI õppejõud. Ta on spetsialiseerunud mantraravi, geomantia, tiibeti vaimsete praktikate ja Ku Nye massaaži õpetamisele.

Tasu ja tingimused:
Kursus toimub Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres.
Kursus on inglise keeles tõlkega eesti keelde.
Hind 175 eurot (Sorig Khang International (SKI) liikmetele 155), Registreerimisel ja tasumisel enne 13. maid hind 150 eurot.
Registreerimise järel saadetakse e-posti teel ettemaksuarve millest 35 eurot jääb loobumisel tagastamatuks.

Hind sisaldab lisaks õpetusele kursuse materjale.
Kohapeal on võimalik ööbida (voodites, valgete linade vahel), hinnaga 10 eurot öö.
Toitlustus kohapeal 15 eurot päev.

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi: https://goo.gl/forms/f6QL1ylsvIqmOiC52

Lisainfo: silva (ätt) www.tibetmed.ee