Sisemine Gurujooga 12.-18. novembril 2022

Sisemine Gurujooga 12.-18. novembril 2022

Tiibeti vaimsete praktikate kolmas etapp

12.-18. novembril 2022

Hingedekuu kolmandal nädalal, 12.-18. novembril, võtame ette Juthok Nyingdik südameõpetuste, Sisemise Gurujooga retriidi,  millest osa võtmise eelduseks on Välise Gurujooga varasem läbimine.

Õpetuse ja selgituse Sisemisele Gurujoogale annab esimesel päeval ZOOMis tiibetlannast jogiini ja Tiibeti meditsiini instruktor, liiniõpetaja Dr. Nida Chenagtsanti isiklik õpilane,  Donla Tsering.

Sisemise Gurujooga fookus on meie sisemiste (loe takistuste kohta teksti lisast) takistuste eemaldamisel, milleks on häirivad emotsioonid, kinnisideed ja valed kontseptioonid, ratsionaalsesse ja loogilisse mõtteviisi taklev diskursiivsus.

Lisaks on ta järgmine jõuline etapp, ehitamaks üles oma meele transformatsiooni, kus õpilane jõuab sisemise ületava taipamiseni omaenda ja õpetaja meele identsusest, samasusest. Eesmärgiks piirideta ületav taipamine elu ja eksistentsi tõelisest loomusest.

Sisemise Gurujooga praktika sisaldab endas eelmistele etappidele omaseid visualisatsiooniharjutusi koos mantratega.

AEG

Laager algab 12. novembril kl 11.00  ja lõpeb  18. novembril kl 18-21 vahel, sõltuvalt grupi jõudlusest.

TOIMUMISE KOHT

Tiibeti Meditsiini Keskus Men Ling, Jõõpre, Viki talu

Zoomis: Link saadetakse osalustasu maksmisel osaleja e-mailile

 

ÕPETUSE ANDJA JA RETRIIDI JUHENDAJA

Välise Gurujooga õpetused ja selgitused annab retriidi esimesel päeval  ZOOMi kaudu Sorig Khang Internationali vaneminstruktor Donla Tsering. Ta sündis tiibeti perekonnas Indias ja noorena usaldati ta kuulsa Tiibeti õpetlase ja astroloogi Ngawang Dakpa hoolde. Pärast keskkooli lõpetamist Delhis kolis ta Itaaliasse, kus temast sai dr Nida Chenagtsangi õpilane. 2002. aastal õppis ta Ku Nje teraapiaid, Mantraravi, geomantiat ja Yuthok Nyingthigi praktikaid ning 2007. aastal läks ta Tiibeti meditsiini õppima Tiibetisse, Amdosse. Donla on Ku Nye tiibeti massaaži ja tiibeti mantraravi meister. Ta räägib viit keelt ja on tõlkinud palju budistlikke tekste itaalia ja inglise keelde. Ta elab praegu Roomas, töötab Ku Nye terapeudina ning õpetab ja juhendab kogu maailmas Sorig Khang Internationali vaneminstruktorina.

 

 

 

 

Retriiti viib järgmistel päevadel läbi tiibeti meditsiini terapeut Silva Soobik (õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), dr. Nida Chenagtsangi käe all). Silva on tegelenud Tiibeti vadžrajaana praktikatega üle 22 aasta. Ta  õppis Tiibeti traditsioonilist meditsiini aastast 2006 ning saanud selle raames ka Yuthok Nyingdiki õpetused ja pühitsused dr. Nida Chenagtsangilt (samuti YN tekstiülekande Nepaalis, Katmandus, dr. Wabelt). Nöndro ja Gurujooga retriidid on ta viimasel 15 aastal läbinud igaaastaselt nii dr. Nida Chenagtsangi käe all Prantsusmaal ja Hispaanias, kui Men Lingis toimuva Yuthoki kuu retriidisarja raames ja iseseisvate retriitidena. Viimastel aastatel Silva juhendanud Nöndro, Gurujooga ja Chud Leni retriite Ukrainas, Eestis Men Lingis ja Zoomi kaudu nii kohalikele, kui rahvusvahelistele gruppidele.

TINGIMUSED

Ritriit toimub kohapeal osalejatele interneti ja meediavahendite kasutamiseta.

Zoomis osalejad võivad liituda igal hetkel vastavalt nende võimalusele kas üheks või kuni kõigiks neljaks sessiooniks päevas.

Esimesel päeval antakse osalejatele selgitusi teksti ja praktika sisu kohta eesti keeles, mis tõlgitakse inglise keelde. Ka järgmistel päevadel toimub korralduslik kommunikatsioon parallelselt eesti- ja (zoomi kaudu osalejatele) inglise keeles.

Päev koosneb neljast sessioonist (millest kaks sisaldavad ka lühikest Nöndrot ettevalmistuseks ning õpetusliiniga sideme hoidmiseks). Sessioonide vahel on kaks 15-20 min teepausi ning üks pikem lõunapaus). Tööpäevade pikkus on sõltuvalt grupi toimimisest 9.00-20.00

Majutus Men Lingi peamajas valgete linade vahel.

Söögid valmistatakse laagris osalejate  poolt moodustatud toimkondade abiga.

HIND

Kohapeal osalemisel 560 eur (sisaldab õpetuse teksti, majutust, taimetoitu 3 korda päevas, osaledes järjestikku Välisel ja Sisemisel Gurujoogal kokku 460 eur/nädal)

Zoomi kaudu osalemisel 175 eur, osaledes järjestikku Välisel ja Sisemisel Gurujoogal 150 eur/nädal

Zoomis osalejale saadetakse nii elektrooniline tekstimaterjal, kui ka link, mille kaudu on võimalik liituda retriidiga igal ajahetkel 1-4 sessiooniks päevas. Osalemistausu ei sõltu ei veebis, ega kohapeal retriidil viibitud päevade või tundide mahust.

 

Yuthok Yönten Gonpo, selle õpetusliini aluspanija 8. sajandist, on öelnud:

“Kui Yuthok Nyingthigi (Guru Sadhana Dharma tsükli kõrgeimal õpetusel) ei oleks õnnistust kiireteks saavutusteks, siis selle allakäiguajastu inimesed, kes on mässitud maistesse ihadesse ja kes on nõrgad oma sihikindluses läbida pikki  retriite, ei oleks üldse enam võimelised harjutama. Kui aga seda, minu kogu elujõu realisatsiooni essentsi sisaldavat praktikat harjutab sügavalt pühendunud inimene segamatult seitse päeva, siis ma tõotan, et avaldan neile oma pale ning tagan neile õpetused ja sügava juhatuse.”

VÄKLISED SISEMISED JA SALAJASED TAKISTUSED

VÄLISED

takistused on probleemid välisest maailmast, mis ei lase meil vaimsele arengule pühenduda, hajutavad meie tähelepanu, võtavad võimaluse saada õpetusi ning neid praktiseerida. Selleks võivad olla olmelised probleemid, perekond, olukord riigis, teiste väärtushinnangutega sõbrad, haigused, meeli hajutav liialt luksuslik elu, meeliülendavad hobid ja ahvatlevana näivad meelelahutused, mida pidevalt juurde ihaleme. Välised takistused võivad olla probleemsed, võttes meilt kogu aja ja ressursi nendega võitlemiseks (raha, suhted, olme, haigused), aga ka meeldivad, pidades neid tähtsaks ja asjakohaseks, perspektiivikaks. Ometi söövad nad kõik meie väärtuslikust inimelust minuteid, päevi, aastaid ning lõppkokkuvõttes oleme surma hetkel samade meelekvaliteetidega või isegi rohkem segaduses, hirmunud, sõltuvad või kibestunud, kui elute alguses.

SISEMISED

takistused mis tekitavad meile kannatusi ning raskusi vaimsete praktikatega tegelemisel on esmalt tugevad emotsioonid (iha, viha, kiindumus, kadedus, uhkus jne). Olles nende tunnete vallas, takleb meie areng. Sisemiseks takistuseks peetakse valesid kontseptsioone. Selleks võib olla elus mingi kinnisidee, millesse kinni jäämine ja selle tõeseks pidamine viib meid eksiteele. Veel üks sisemise takistuse vorm on liigne diskursiivsus —  loogilisel arutlusel põhinev, järelduslik mõtteviis, mis ei lase meil keskenduda meditatsiooniobjektile (meie meel vonkleb ringi ning meie meelejõud on laiali pihustatud). Omaette suur takistus on laiskus. Laiskus leiab kõikvõimalikke ettekäändeid praktikate edasilükkamiseks, “tähtsamate” asjade tegemiseks, järjest enam praktikate edasi lükkamiseks ja üldse mitte harjutusteks maha istumiseks. Laiskuse juured peituvad meie vales vaates.

SALAJANE

takistus on seotud vaimsete praktikatega: meil on kahtlused õpetuse suhtes, puudub usaldus, pühendumine dharmale (õpetusele). Nende probleemide jõus ei tule harjutustes edu, me jätame vaimsed praktikad eluliste tegevuste kõrval teisejärguliseks, ei pea neid enam tõeliselt oluliseks. Dharmatee hägustub ning muutume järjest ilmalikumaks. Kaotame oma distsipliini, rõõmsa huumori ja helge meele ja valistest tingumustest sõltumatu naudingu.

Kõik takistused on tulenevad meie elu tingimustest ning need võivad saada meile saatuslikuks, aga samavõrra ka teadvustatud abivahenditeks dharmateel. Üheks peamiseks vastumürgiks välistele, sisemistele ja salajastele takistustele on eelharjutustele järgnevad Gurujooga praktikad.

 

Sisemine Gurujooga 12.-18. novembril 2022

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

560.-

Osta ligipääs kursusele