Suitsuannetuste ja puhastusrituaalide koolituslaager 19-20 august 2024

Suitsuannetuste ja puhastusrituaalide koolituslaager 19-20 august 2024

Suitsuga puhastamise ja annetuste rituaalid majapidamises ja looduses meie tervise ja elu toetamiseks ning takistuste eemaldamiseks.

Erinevate ainete põletamisel tekkivate meeldivate lõhnade ja aromaatse suitsu kasutamist oma keskkonna toetamiseks on kasutatud aastasadu igal pool maailmas ning erinevates kultuurides, religioonides ning traditsioonides. Näiteks suitsuannetus kujutab endast regulaarset viirukite põletamist oma elu ja kodu toetava rituaalina.

See on üks tavapärasemaid ja levinumaid hommikurituaale paljudes idamaade kodudes sh Nepaalis, Bhutaanis, Tiibetis ja Indias. Samas on seda harrastatud aja jooksul ka teiste rahvaste traditsioonides, nõnda ka meie endi kodumaal, Eestis. Viiruki ja taimesegude põletamist kasutatakse tavapäraselt kolmel eesmärgil:
• Hoonete, tubade või väliskeskkonna puhastamiseks meid mitte toetavatest, seisvatest ja destruktiivsetest energiatest
• Enda ja oma lähiringkonna inimeste meele klaarimiseks, meeleolu loomiseks, närvisüsteemi rahustamiseks ning tervise turgutamiseks
• Meid toetavatelele jõududele, loodusolenditele meeldiva lõhnaga suitsu annetamiseks, mis loob toetava keskkonna eluks, tööks, tervistumiseks ning arenguks ning aitab tasakaalustada meie endi ja inimühiskonna poolt tehtud kahju neile, kelle elukeskkonda oleme oma (majandus)tegevuse käigus kahjustanud.

Suitsuannetusteks on võimalik kasutada mitmesuguseid koosluseid. Näiteks viirukeid, mille taimi, aroomiõlisid ja vaikusid sisaldavaid retsepte on arvukal määral ning toimivad vastaval kindlal eesmärgil (puhastamiseks, stressi vähendamiseks, meeleolu loomiseks või lõhnaohverduseks). Omal kohal suitsurituaalide traditsioonides on erinevad puuvaigud või mäestikest leitavad vaigud, mis on üpris raevuka ja tugevatoimelise mõjuga. Samuti saab ise kokku segada segusid erinevatest taimedest ja puude okstest ning toiduainetest (või, mesi, suhkrud jms), mis toimivad suurepäraselt nii annetusteks, kui puhastuseks.

Suitsurituaalid toimivad kahesuunaliselt või -tasandiliselt. Ühtepidi võime suitsuannetust või –puhastust tehes mõelda meid ümbritsevatele olenditele või jõududele, kes meie elu mõjutavad ning paluda neilt rahu või toetust. Samas toimib see aga ka meie meele tasemel, kus mõte selgineb, emotsioonid rahunevad, taklevad meelemustrid muutuvad automaatselt isetumaks ning vaimselt arenenumaks. See omakorda mõjutab meie keskkonda. Alati pole selge, kumb on enne, kas muna või kana, kuid heatahtlikke toiminguid tehes saavad mõjutatud mõlemad ning meie elu ja meelekvaliteet ajapikku objektiivselt vaadelduna paranevad. Samuti on pärimusrahvad oluliseks pidanud regulaarsete suitusannetuste tegemisega kaasnevaid pälvimusi ehk head karmat, soodsaid endeid, mida rituaalide tegija oma isetu sooritusega kogub.

Suitsurituaalide laagris:

Õpime tundma erinevaid suitsurituaalide materjale ja segude retsepte ning segame mõned neist ka ise kokku
• Saame ülevaate mitmetest idamaade, eeskätt Tiibeti traditsioonist pärinevatest autentsetest suitsurituaalidest (puhastus- ja annetussuitsud) ning meie kodumaal levinud teadaolevatest suitsutamisrituaalidest suitsusaunade kõrval.
• Teeme praktiliselt läbi mitmed inimese enda, ruumide ja õueala ning looduslike keskkondade suitsutamise protseduurid autentsete katkematute õpetusliinide läbi säilinud tekstide ja mantrate alusel. Näiteks:
• Vadžra Dhaka põletusannetus karma puhastamiseks,
• Veevaimudele – Naagadele .. annetused erinevaid haigusi (nt nahahaigused, neuroloogilised probleemid, lümfihäired ning mitmed kasvajad) tekitavate provokatsioonide tasakaalustamiseks ning oma elu materiaalse edenemise toetamiseks,
• Sur-suitsuannetus loodusvaimudele, siit ilmast lahkunutele, eriti suitsiidi või vägivalla läbi surnutele meele rahustamiseks ning harmooniliseks koostoimimiseks nendega ühises väljas,
• Guguli jm ainete kasutamine Drip-sang tubade jt ruumide puhastamiseks seisvast ja destruktiivsest energiast
• Õhtune suitsuannetus meie kaitsevaimudele sh Shanglon tervisehädade ja takistuste eemaldamiseks meie elus ning ettevõtmiste kordamineku tagamiseks
• Õpime igapäevaseks kiireks suitsuannetuseks mõeldud rituaale, mida oma elu toetamiseks hommikul või õhtul mõne minuti jooksul teha.

Laager toimub Pärnu külje all Jõõpres Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling. Laager sisaldab ööbimist ja toitlustamist (esimesel õhtul ja teisel päeval kolm korda) toeka taimetoiduga. Laagrist saab kaasa materjalid erinevate suitsurituaalide tüüpide kohta ning tekste ja mantraid mitmesugusteks toiminguteks, samuti enda koostatud annetussegu. Kohapealt saab osta erinevaid viirukeid ja vaike suitsurituaalide tegemiseks.

Aeg

Algus 19.08 kell 18.00

Lõpp 20.08 kell 18.00

Ööbimine:

Ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses voodites valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad peamajas ning vajadusel lisakohad teraapiamajas ja/või väikeses retriidimajakeses.

Juhendajad:

Laagrit viivad läbi Tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik (Õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM) dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal).

Kaido on tegelenud igapäevaselt Tiibeti budismi vadžrajaana praktikatega üle 30 aasta, juhatades sealjuures mitut Tiibeti budistlikku keskust ning korraldades viimasel 15 aastal vaimsete praktikate laagreid koos Silvaga loodud Tiibeti meditsiini maakeskuses. Suitsuannetused kuuluvad Soobikute igapäevapraktikate hulka, olles olulisel kohal nii igaõhtustes harjutustes ja rituaalides kui ka kevad ja suveperioodil oma õues ja looduses toimetades.

Igapäevaselt tegutsevad Kaido ja Silva oma Pärnu kesklinna kliinikus Men Ling Tiibeti meditsiini terapeutidena (www.tibetmed.ee), kus viirukitega ruumide puhastamine on igapäevase keskkonnahügieeni osa.

Hind:

Hind: 159 eurot, millest 35 eurot jääb loobumise korral tagastamatuks.

Käibemaksukohuslasel lisandub hinnale käibemaks.

Osalemisest loobumise tingimused:

Kui ilmneb, et laagrisse ei ole võimalik tulla, siis palume sellest võimalikult vara teatada e-kirjas silva (ätt) tibetmed.ee. Pakume võimaluse osaleda mõnes teises laagris või tagastame tasutud makse põhiosa. 35 eurot, jääb broneerimistasuna tagastamatuks.

Lisainformatsioon:

silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646

Suitsuannetuste ja puhastusrituaalide koolituslaager 19-20 august 2024

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

159.-

Osta ligipääs kursusele