Tiibeti meditsiini Viie Daakini Salajane Praktika 28. juuni 2019

Tiibeti meditsiini Viie Daakini Salajane Praktika 28. juuni 2019

Viie Daakini praktika päeval annab tiibeti õpetajanna Donla Tsering õpetuse ja ülekande spetsiaalsest Tiibeti meditsiini vaimsete praktikate tsüklisse kuuluvast harjutusest, mida osalejad päeva jooksul ka läbi teevad. See on väga võimas vastumürk terviseprobleemidele. Samuti efektiivne ärevuse, depressiooni, häirivate emotsioonide neutraliseerimiseks ning takistuste eemaldamiseks meie isiklikus elus ning ümbritsevas elu- ja suhtekeskkonnas.
Daakini Salajane Praktika on ainulaadne õpetus Tiibeti meditsiini Yuthok Nyingdhik vaimsete praktikate liinis ning seetõttu väga haruldane tööriist just haiguste raviks ning tervise säilitamiseks ja taastamiseks.
PRAKTIKA TAUST JA TOIMEMEHHANISM
5 Daakinit esindavad läbi 5 algbuda (Dhyani buda) viite algelementi meid ümbritsevas keskkonnas ja kehas — ruum, tuul/õhk, tuli, vesi, maa. Elemendid on omakorda mõjutatud meie meeleaspektidest ehk baasemotsioonidest. Viimased hoiavad inimkehas olevad kehaenergiad tasakaalus või vastupidi viivad läbi psühhogeensete häirete (stress, negatiivsed mustermõtted, reaktsioonid elusündmustele) haigusteni.
Tiibeti meditsiini seisukohalt on inimeksistentsi peamiseks probleemiks rohkemal või vähemal määral on viis tüüpilist meeleplekki või häirivat emotsiooni — himu, viha, teadmatus, uhkus, kadedus. Need harjumuslikud tunded avalduvad psüühilisel ja/või füüsilisel tasandil varem või hiljem terviseprobleemide ja tõsisemate patoloogiatena. Haiguste ennetamiseks ja raviks nende algpõhjuste tasandil tuleb transformeerida viis meelemürki positiivseks jõuks — viieks “ületavaks tarkuseks”. Tiibeti traditsioonis esindavad neid viite tarkust 5 algbuda (Diani buda) ja nendega seotud naisolevused, Daakinid.
Tavaelus ja argimeele tasandil ei ole selline meeleomaduste transformeerimine kerge või isegi võimalik. Võime küll endale sisendada ja öelda, et “pole vaja vihastada”, “pole põhjust hirmu tunda”, “milleks ärrituda!”, kuid alateadvusesse kinnistunud musterhoovused toovad emotsioonid kontrollimatult taas üles. Küll aga saab oma meele olemust visa ja süsteemse töö abil muuta näiteks vanade autentsete vaimsete praktikatega, mille üheks vormiks on Viie Daakini Salajane Praktika.
See praktika ei teeni mitte ainult tervise toetamise huve, vaid viib läbi meeleplekkide transformeerimise ka vaimsele puhastumisele ja aitab kaasa vaimse realisatsiooni saavutamisele.
Kõneledes “mantraravist” kasutame terminit, mis on tänapäeva lääne maailmas üsna populaarseks saanud. Antud õpetustel edasi antavate mantrate ja juhiste toime, mida võib lühendatult nimetada ka “mantraraviks”, on paljuski erinev eklektilisest new age stiilis teraapiatest, mida kaustatakse tänapäeval laialdaselt Euroopas ja Ameerikas. Tegu on Tiibeti traditsioonist lähtuva iidse ja spetsiifilise teadmise ja kogemusega, mille väärtus ja efektiivsus peitub katkematu ja muutumatu õpetusliinina uutele õpilastele edasiandmises.
Kokkuvõttes on Viie Daakini Salajase Praktika tegemise eesmärgiks:
* Ennetada ja ravida psüühilisi ja füüsilisi tasakaalutusi ja haigusi (muu hulgas naistele günekoloogiliste probleemide ja hormonaalhäirete puhul, meestele hormonaalsüsteemi tasakaalustamiseks)
* Saavutada emotsionaalne tasakaal ja meelerahu
* Saavutada vaimne areng ning luua tugev baas vaimseks realisatsiooniks
* Yuthok Nyingdhiki viljelejatel (aga ka teistel) kontrollida Daakini märkide ilmnemist

ERINEVUS YUTHOK NYINGDHIK GURUJOOGA PRAKTIKAST
Tiibeti meditsiini vaimsete praktikate Yuthok Nyingdik süsteemis on eraldi õpetustena Gurujooga ja Daakini jooga. Gurujooga puhul saadakse väeülekanne ja õnnistus suurelt Guru Yuthokilt. Daakini jooga tähendab harjutamist läbi viie Daakini Buda — Vadžra Daakini, Ratna Daakini, Padma Daakini, Karma Daakini. Seeläbi vabatakse oma 5 energiakeskust (tšaktrat) ja transformeeritakse meie 5 meelemürki viieks ületavaks tarkuseks.
See konkreetne Viie Daakini Salajane Praktika on üle kantud Daakinite poolt, pärinedes „Dakini Troma Nagmo’s Secret Practice“ liiniõpetusest. Tegu on Meditsiini buda õnnistuse harjutusega ning võimaldab kontrollida Daakini märkide ilmnemist.
Tasu ja tingimused:
Kursus toimub Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres.
Õpetus ja praktika juhendamine on inglise keeles tõlkega eesti keelde.
Hind: 55 eurot. Tasumine sularahas kohapeal.

Hind sisaldab lisaks õpetusele kursuse materjale.
Kohapeal on võimalik ööbida (voodites, valgete linade vahel), hinnaga 10 eurot öö.

Toitlustus kohapeal 15 eurot päev.

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi:

https://goo.gl/forms/769goeRPlbkb03GA3

Lisainfo: silva (ätt) www.tibetmed.ee