Tiibeti sügispaast 17.-19. septembril 2021.a.

Paastulaager

Tiibeti sügispaast 17.-19. septembril 2021.a.

Paastulaager Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres, Pärnumaal.

Klassikaliselt oleme harjunud, et paastuaeg on kevad. Siis puhastatakse keha talvejääkidest ja kogunenud külmast limasest energiast ning antakse väsinud kehale puhkust raskest ja energiakulukast seedetööst.

Ometigi soovitavad nii tiibeti- kui vana India (Ayurveda) ravitraditsioonid õrna paastu ja moodsa sõnaga väljendatult detox kuuri ka sügisel. Põhjus peitub selles, et suvesoojuses on küll keha end mõnusasti energiat ja värskeid toitaineid “täis laadinud”, kuid sügise saabudes hakkavad pahatihti avalduma ka liigsest kuumusest aktiveeritud tervisehädad — põletikud, palavikuga seotud haigused, kopsuhaigused. Saabunud välise külma ja sisemise liigse sooja koosmõjul aktiveeruvad liigesehädad.

Lisaks kipub loodusega koos käiv loomulik talvepeki kogumine grillihooaegade valguses üle võlli minema. Eriti kui sellele annab hoogu juurde aastatega aeglustuv ainevahetus.

Õrna, leebe ning oskuslikult korraldatud paastuga vaigistatakse liigse tule energiat, samal ajal keha talve hakul mitte liialt maha jahutades ning seedesüsteemi mitte nõrgestades. Viimases tuleb jõud ja tuli talves vastu pidamiseks tugev hoida.

Kokkuvõttes on tulemuseks tervistuv ja bioloogiliselt noorenev keha. Tiibeti meditsiinis kasutatakse säärast paastu nn “chud-len” programmides, mis tähendab just keha noorendamist. Eriti populaarne on selle regulaarne läbi tegemine tiibeti vanemas generatsioonis.

Kirjeldatud eesmärkide saavutamiseks anname paastunädala alguses osalejatele kirja teel täpsed instruktsioonid söömise osas koormuse vähendamiseks. Laagri ajal hindame keele, pulsi ja kaasa võetud uriiniproovi abil individuaalselt osalejate kehatüüpe ja seisundit ning vastavalt sellele anname soovitusi paastu taktikaks. Üldiselt aga pakume paastumise ajal puhastavaid ning maitsvaid köögivilja ja tervailjakeeduseid, puljongit. Kõht ei saa klassikalises mõttes süüa, kuid nälg kaob ning seedesüsteem ei ärritu. Lisaks valmistame üheskoos talvele vastu minemiseks soovituslikke (paastu)jooke neerude soojendamiseks ja ainevahetuse toetamiseks.

Laagri käigus teeme tiibeti tervendavaid joogaharjutusi, meditatsioone, keha ja meelt rahustavaid õliprotseduure. Kui ilm vähegi võimaldab, matkame Lavassaare metsaradadel. Õhtuti pakume vaatamiseks paastumise ja toitumisega seotud populaarteaduslikke filme.
Lisaks on võimalik saada individuaalselt tiibeti manuaalteraapiaid ja massaaži.

Paastumine on soovitatav, kui inimene ei omasta toitaineid, sööb liialt õliseid ja rammusaid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, rasvumine.
Paastumine selitab ja teravdab meeli, annab kehale kergust, ergutab isu, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.

Paastumine on vastunäidustatud, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.

 

Ööbimine:

Ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses, voodites, valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad.

Juhendajad:

Laagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik (Õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal)

Algus:

Laagri algus reede 17. september kell 18.00
Laagri lõpp pühapäev 19. september kell 14.00

Hind:

150 eurot, millest 35 eurot jääb loobumise korral tagastamatuks.

Laagrinädala alguses saadame teile kirja ettevalmistuste ja kohale tulemise kohta.

Registreerimine ja osalustasu:

Vajuta siia-> Tiibeti sügispaast 17.-19. septembril 2021.a. – Sorig.ee

Lisainformatsioon:

silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646