Tiibeti vaimsete praktikate teine etapp, Väline gurujooga, 13-19. novembril 2021

Tiibeti vaimsete praktikate teine etapp, Väline gurujooga, 13-19. novembril 2021

Väline Gurujooga Tiibeti tervendavate vaimsete praktikate teine seitsmepäevane etapp, millest osa võtmise eelduseks on nädalase baaspraktika, Nöndro, läbimine kas varasematel aastatel või vahetult eelneval nädalal Men Lingis kohapeal (vt Nödnro Tiibeti vaimsete baaspraktikate retriit, Tiibeti vaimsete baaspraktikate retriit, Nöndro 6-12. novembril 2021 – Sorig.ee

Välise Gurujooga retriidist on võimalik osa võtta nii kohapeal Men Lingi maakeskuses, kui ka Zoomi kaudu.

Tiibeti traditsioonilise meditsiini vaimsete praktikate süsteem (Juthok Njingdhik) pärineb 8. sajandil elanud kuulsalt arstilt ning joogilt Juthok Jönten Gompolt, kelle õpetusliini praktikate teine etapp keskendub kõikide häirivate emotsioonide neutraliseerimisele ja/või transformeerimisele positiiveks meelejõuks. See toimub harjutustega sammhaaval saavutatava sisemise taipamisega (ületava tarkuse) kaasuvalt. Samuti aitab väline gurujooga aktiveerida endas peituvaid ressursse elus edasiviivate ning ettevõetud tegevuste ellu viimiseks ning sellel teel ette tulevate takistuste eemaldamiseks. Tiibeti ravikunsti liinile omaselt on see retriit väga tõhus nii enda, kui endaga seotud lähedaste inimeste vaimsete ja füüsiliste terviseprobleemide leevendamiseks. Juthok Njingdhiki etappide sh Välise Gurujooga läbimist peetakse Tiibeti meditsiinis väga oluliseks arstide, terapeutide jt inimese tervise ja psüühikaga tegelevate praktikute töös, kuna see treenib meeli sügavama tunnetuse, taipamise, aga ka empaatia ja kaastunde kvaliteetide osas.

Välise Gurujooga praktika sisaldab endas vadžrajaana budismile omaseid visualisatsiooniharjutusi koos mantratega.

Juhendaja:

Laagrit viib läbi tiibeti meditsiini terapeut Silva Soobik (õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), dr. Nida Chenagtsangi käe all). Silva õppis Tiibeti traditsioonilist meditsiini aastast 2006 ning saanud selle raames ka Yuthok Nyingdiki õpetused ja pühitsused dr. Nida Chenagtsangilt (samuti YN tekstiülekande Nepaalis, Kathmandus, dr. Wabelt). Nöndro ja Gurujooga retriidid on ta viimasel 15 aastal läbinud igaaastaselt nii dr. Nida Chenagtsangi käe all Prantsusmaal ja Hispaanias, kui Men Lingis toimuva Juthoki kuu retriidisarja raames ja iseseisvate retriitidena. Viimastel aastatel Silva juhendanud Nöndro ja Chud Leni retriite Ukrainas, Eestis Men Lingis ja Zoomi kaudu nii kohalikele, kui rahvusvahelistele gruppidele.

Aeg:

Laager algab laupäeval, 13. novembril kell 10.30 ning lõpeb reedel,19. novembril 18-21 vahel, sõltuvalt grupi toimimisest.

Tingimused:

* Ritriit toimub kohapeal osalejatele interneti ja meediavahendite kasutamiseta.

* Zoomis osalejad võivad liituda igal hetkel vastavalt nende võimalusele kas üheks või kuni kõigiks neljaks sessiooniks päevas.

* Esimesel päeval antakse osalejatele selgitusi teksti ja praktika sisu kohta eesti keeles, mis tõlgitakse inglise keelde. Ka järgmistel päevadel toimub korralduslik kommunikatsioon parallelselt eesti- ja (zoomi kaudu osalejatele) inglise keeles.

* Päev koosneb neljast sessioonist (millest kaks sisaldavad ka lühikest Nöndrot ettevalmistuseks ning õpetusliiniga sideme hoidmiseks). Sessioonide vahel on kaks 15-20 min teepausi ning üks pikem lõunapaus). Tööpäevade pikkus on sõltuvalt grupi toimimisest 9.00-20.00

* Kohapeal osalejate ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses Jõõpres , voodites, valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad.

* Söögid valmistatakse laagris osalejate  poolt moodustatud toimkondade abiga.

Osalemise tasu:

Kohapeal (sisaldab ööbimist valgete linade vahel, sööke, materjale, õpetust, juhendamist):

1 nädal — 450 eur (ainult Väline Gurujooga), millest 35 eurot jääb loobumise korral tagastamatuks.

2 nädalat (koos baaspraktikate ehk Nöndroga) — 800 eur (osaledes kahel nädalal korraga võtke meiega ühendust silva@tibetmed.ee ning vormistame Teile eraldi soodusarve).

Zoomi kaudu:

1 nädal – 130 eur

Osalejale saadetakse nii elektrooniline tekstimaterjal, kui ka link, mille kaudu on võimalik liituda retriidiga igal ajahetkel 1-4 sessiooniks päevas vastavalt inimese soovile ja ajalisele võimalustele. Hind sellest, kui suures mahus osaleja retriidis kaasa lööb, ei muutu.

Registreerimine:

Vajuta siia-> Tiibeti vaimsete praktikate teine etapp, Väline gurujooga, 13-19. novembril 2021, – Sorig.ee