Unenägude analüüs Tiibeti Traditsioonilises Meditsiinis 16.-17. juuni 2023

Unenägude analüüs Tiibeti Traditsioonilises Meditsiinis 16.-17. juuni 2023

Dr. Nida Chenagtsang

Kõikidele unenägude olemuse ja tähenduse vastu huvitundjatele toimuval kursusel saame teadmisi unenägude olulisusest, tekkimise mehanismidest, tähendustest ning mõjust Kuuleme, kuidas Tiibeti unenägude meistrid on juba üle tuhande aasta suutnud näha sügavat seost unenäo- ja ärkvelolekumaailma vahel. Nende kaudu mõistame, miks öised unenäod võivad anda selgeid märke tervisehoiatustest, konfliktidest või ennustada sündmusi, mis potentsiaalselt juhtuvad, olgu selleks kellegi surm, sünd või rikkuse ja õnnega seotud sündmused vms. Samuti õpime tegema vahet, millised unenäod võivad olla tähenduslikud või prohvetlikud ning millised vaid argimeele või meie füsioloogia võrdlemisi tähtsusetud peegeldused.

Tiibeti meditsiinis on unenägude uurimine väga oluline askpekt diagnoosimiseks ja prognooside tegemiseks, mida arstid väga pikaajaliselt on kasutanud. Kursuse juhendaja, tiibetlasest arsti dr Nida Chenagtsangi eesmärk on olnud, et inimesed saaksid sügavama arusaama, kuidas nende unenäod võivad parandada meid mitte vaid meditsiiniliselt keha tasandil, vaid ka vaimselt.

Kursuse sisu:

Kursusel saame teadmisi järgmistes und puudutavates teemades:
Mis on unenägu, unenägude olulised aspektid;
Teadvuse tekkimine ja selle toimemehhanismid;
Une põhikomponendid, mille najal unenäod tekivad ja avalduvad – meie keha peenanatoomia, meel (teadvus) ning nende vastastikune seos;
Teadvuse ehk meele ja seda käivitava tuule (rLung) energia vastastikune seos unenägude mõjutajana;
Unenägudeta une ja unenägude tekkimise mehhanismid;
Aja ja unenägude vaheline seos (kas tegu on mineviku, hetkeolukorraga seotud unega või tulevikule viitava ehk võimaliku prohvetliku unenäoga);
Eri laadi unenäod eri tüüpi inimestel;
Unenägude klassifikatsioon, unesümbolid ja unenägude tõlgendamine (värvid, head ja halvad sündmused kas otseses või vastupidises tähenduses, unenäod terviseseisundi viitajana);
Halbade unenägude jõu vähendamise võimalused ning heade unenägude potentsiaali hoidmine.

Tiibeti unenägude analüüs selgitab, kuidas Tiibeti unenägude meistrid on juba üle tuhande aasta suutnud näha sügavat seost unenäomaailma ja ärkveloleku maailma vahel. Nende kaudu mõistame, miks öised unenäod võivad anda selgeid märke tervisehoiatustest, konfliktidest või ennustada sündmusi, mis alles juhtuvad, nagu surm, sünd või  rikkuse ja õnne kuulutajad.

Aeg:

Kursuse algus 16. juunil 10:00 – 12:00; 14.00 – 17.00 ja lõpeb 17. juunil 10.00 – 12.00; 14:00 – 17:00

Koht:

Kursusest saab osa võtta nii kohapeal Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling, Jõõpres, Pärnu lähistel, kui zoomi vahendusel

Keel:

Kursus toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde (vajadusel võib ühineda erinevate zoomi gruppidega, kus paralleeleselt toimub tõlge mitmetesse teistesse keeltesse).

Tee Jõõpre Keskusest Men Lingi

Jõõpre keskuses on “MEIE” pood. See jääb nii Tallinnast kui Pärnust tulles vasakut kätt. Poest umbes 100 m Lavassaare poole sõites paistab paremal, uus lasteaed ja koolimaja. Tee nurgal on roostevabast terasest HÕBEDANE ÖÖKULL. Sealt keerata paremale.

Sõidad koolimajast mööda, üle väikese sillakese ja mööda freesasfaltist teed otse edasi kokku 1km, kuni tee saab põllu juures otsa. Jäänud on siis veel vaid Eramaa sildi alt vasakule pöörata ja kohe 30 meetri pärast paremale. Tiibeti Meditsiini Keskuse Men Ling kollane, punase kivi katusega maja paistab eemalt kuusenoorendiku taga.

 58.47635, 24.34810

 

Zoom:

Võimalus osaleda ka ZOOMi vahendusel

Hind:

120 – 191.- eur

Kursus: 155.- (sisaldab kursusel kohapeal osalemist kaks päeva ja toitlustamist — 2 lõunasööki, 1 õhtusöök)

Kursus+ööbimine: 191.- (sisaldab kursuse tasu, toitlustamist ja ööbimist koos 17 juunil hommikusöögiga, mille 36.- eurot ööbimise eest saab tasuda sularahas kohapeal)

Zoom: 120.-

 

Õpetaja: 

Dr Nida Chenagtsang on sündinud Tiibetis, Amdo piirkonnas. Ta on lõpetanud väljapaistvate tulemustega Lhasa Tiibeti Meditsiini Ülikooli, kus tema magistritöö teemaks oli Kunye ja teiste tiieti iidsete välispidiste teraapiate taasavastamine ja kasutuselevõtt.
Alates 1999. aastast on dr. Chenagtsang olnud kõrgelt hinnatud oma õpetuste ja uurimustööde tõttu nii Aasiamaades kui ka Läänes.
Dr. Chenagtsang on Ngak-Mang Instituudi üks asutajatest. Instituut tegeleb Tiibeti ilmalike joogide, ngakpade kultuuri säilitamisega. Samuti on ta Rahvusvahelise Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemia direktor. Lisaks arstiharidusele õppis dr Nida Tiibeti budismi vadžrajaana õpetusi koos õpetajatega kõigist Tiibeti budismi koolkondadest, eriti Nyingma koolkonna Longchen Nyingthig’is oma juurõpetaja Ani Ngawang Gyaltseni juures ja Dudjom Tersari liinis Chönyid Rinpoche ja Sremo Dechen Yudroni juures. Ta sai oma õpetajatelt Khenpo Tsultrim Gyaltsenilt ja Khenchen Troru Tsenamilt täielikud õpetused Yuthok Nyingthigi Tiibeti meditsiini ainulaadsest vaimsest traditsioonist, ning Jamyang Rinpoche, Rebkong ngakpa (ilmalik joogi) palus teda jätkataliiniõpetuste edasikandmist

 

 

Unenägude analüüs Tiibeti Traditsioonilises Meditsiinis 16.-17. juuni 2023

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

120.- - 191.-

Osta ligipääs kursusele