Unenägude analüüs Tiibeti Traditsioonilises Meditsiinis 16.-17. juuni 2023

Unenägude analüüs Tiibeti Traditsioonilises Meditsiinis 16.-17. juuni 2023

Dr. Nida Chenagtsang

Tiibeti unenägude analüüs selgitab, kuidas Tiibeti unenägude meistrid on juba üle tuhande aasta suutnud näha sügavat seost unenäomaailma ja ärkveloleku maailma vahel. Nende kaudu mõistame, miks öised unenäod võivad anda selgeid märke tervisehoiatustest, konfliktidest või ennustada sündmusi, mis alles juhtuvad, nagu surm, sünd või  rikkuse ja õnne kuulutajad.

AEG:  Kursuse algus 16. juunil 10:00 – 12:00; 14.00 – 17.00 ja lõpeb 17. juunil 10.00 – 12.00; 14:00 – 17:00

KOHT: Tiibeti Meditsiini Keskus Men Ling, Jõõpre

ZOOM: Võimalus osaleda ka ZOOMi vahendusel

HIND: 120-191.- eur

KURSUS: 155.- (sisaldab kursusel kohapeal osalemist kaks päeva ja toitlustamist — 2 lõunasööki, 1 õhtusöök)

KURSUS + ÖÖBIMINE:  191.- (sisaldab kursuse tasu, toitlustamist ja ööbimist koos 17 juunil hommikusöögiga, millest 36.- eur saab saab tasuda sularahas kohapeal(

ZOOM: 120.-

 

ÕPETAJA: Dr Nida Chenagtsang on traditsiooniline tiibeti arst ja Yuthok Nyingthig, tiibeti meditsiini ainulaadse vaimse tervendamise traditsiooni, liinihoidja. Ta sündis Kirde-Tiibetis Amdos ja alustas oma varaseid meditsiiniõpinguid kohalikus Tiibeti meditsiini haiglas. Hiljem pälvis ta stipendiumi, et astuda Lhasa Tiibeti Meditsiiniülikooli, kus ta omandas meditsiinihariduse 1996. aastal praktilise koolitusega Tiibeti meditsiini haiglates Lhasas ja Lhokas.

Lisaks arstiharidusele õppis dr Nida Vadžrajaana õpetusi  koos õpetajatega kõigist Tiibeti budismi koolkondadest, eriti Nyingma koolkonna Longchen Nyingthig’is oma juurõpetaja Ani Ngawang Gyaltseni juures ja Dudjom Tersari liinis Chönyid Rinpoche ja Sremo Dechen Yudroni juures. Ta sai oma õpetajatelt Khenpo Tsultrim Gyaltsenilt ja Khenchen Troru Tsenamilt täielikud õpetused Yuthok Nyingthigi Tiibeti meditsiini ainulaadsest vaimsest traditsioonist, ning Jamyang Rinpoche, Rebkong ngakpa (ilmalik joogi) palus teda jätkataliiniõpetuste edasikandmist

Nooruses tuntud poeet dr Nida avaldas hiljem palju artikleid ja raamatuid Sowa Rigpa (Tiibeti traditsiooniline meditsiin) ja Yuthok Nyingthig traditsiooni kohta nii tiibeti kui inglise keeles, mida on tõlgitud mitmesse keelde. Ta on põhjalikult uurinud iidseid Tiibeti ravimeetodeid ning pälvinud kõrge tunnustuse idas ja läänes vähetuntud traditsiooniliste tiibeti väliste ravimeetodite taaselustamise eest.

Dr Nida on Sorig Khang Internationali ja Sowa Rigpa Instituudi: Traditsioonilise Tiibeti Meditsiini Kooli meditsiinidirektor ja peaõpetaja; Rahvusvahelise Ngakmangi Instituudi kaasasutaja, mis asutati Rebkong ngakpa  kultuuri säilitamiseks kaasaegses Tiibeti ühiskonnas; ja Pure Land Farmsi kaasasutaja: Tiibeti meditsiini, meditatsiooni ja noorendamise keskus Los Angeleses, Californias.

Lisaks arstitööle koolitab ta õpilasi Sowa Rigpa ja Yuthok Nyingthigi traditsioonis enam kui neljakümnes riigis üle maailma.

Unenägude analüüs Tiibeti Traditsioonilises Meditsiinis 16.-17. juuni 2023

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

120.- - 191.-

Osta ligipääs kursusele