Tiibeti tervendava Ne Dzang jooga õppepäev 3 juuni

Tiibeti tervendava Ne Dzang jooga õppepäev 3 juuni

Tiibeti joogat, Ne Džang, on Himaalaja iidses kultuuris kasutatud keha puhastamiseks, sisemiste kehaenergiate tasakaalustamiseks ning inimese üleüldiseks tervendamiseks.
Need pealtnäha lihtsad 24 harjutusest koosnevad seeriad aitavad terviseprobleeme ennetada ning on tõhusaks abivahendiks juba väljakujunenud haigustest paranemiseks (füüsilised taastusravi vajavad kahjustused, seede-, südame- ja veresoonkonnahaigused, uneprobleemid, stressi ja depressiooniga seotud sümptomid).

Traditsiooniliselt on neid õpetusi hoitud saladuses ning antud edasi vaid vaimsete praktikate teel käijatele otse meistritelt. Siis oli nende kasutamise eesmärgiks valmistada õpilase keha ja energeetikat ette kõrgemateks jooga tasemeteks.
Siiski on neid Kalachakra traditsiooni kuuluvaid harjutusi soovitanud ka Tiibeti arstid oma patsientidele kindlate haigusseisundite leevendamiseks ja ravimiseks. Viimane on kõnekas tunnistus sellest, et see harjutuste süsteem on sobilik ka tavalisele inimesele, olenemata tema kehalisest, tervislikust või sportlikust vormist. Vastupidi, neid harjutusi saab suures osas teha isegi füüsilise puudega, ratastoolis või voodis ning nende sooritamiseks ei ole vaja spetsiifilist keskkonda ja vahendeid.

Ne Džang jooga originaalteksti kohaselt kaotavad need harjutused sõlmed ja ummistused meie energiakanalites, rahustades ja ravides seeläbi haigusi nii inimese keha, kui meele (psüühika) tasandil.

Ne Džang jooga õppepäeva viib läbi Silva Soobik, kes tegutseb igapäevaselt terapeudina Pärnus, Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling. Ta on õppinud Rahvusvahelises Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias (IATTM) Hispaanias ja Prantsusmaal tiibetlasest õpetaja dr. Nida Chenagtsangi käe all. Samalt õpetajalt on ta saanud ka Ne Džang jooga väljaõppe ja instruktori loa.
Õppepäeva hind: 60 eurot ((sisaldab lõunasööki ja materjale).

Õppepäeva kestus : 10.00 – 18.00

Registreerimiseks palume täita järgneva vormi:  https://goo.gl/forms/f6QL1ylsvIqmOiC52
Registreerumine jõustub 15 euro suuruse ettemaksu tasumisel OÜ Menmo arveldusarvele EE442200221042675573, mida loobumise korral ei tagastata.

Lisainformatsioon: silva(ät) www.tibetmed.ee Tel: 5166646