Tiibeti meditatsiooni ja mõtluslaager 12-14 juuli

Tiibeti meditatsiooni ja mõtluslaager 12-14 juuli

Selles meditatsiooni ja mõtluslaagris tutvustame, selgitame lahti ning praktiseerime kõige fundametaalsemaid harjutusi Tiibeti vaimsete praktikate arsenalist. Neid, millele rajanevad ka enamus kaasaegseid kohalolu ja mindfulness tehnikaid ning uuemaid psühholoogias kasutusele võetud eneseabitehnikaid, kuid mille algne tähendus ja motivatsioon on sageli kõrvale jäetud või unustatud.

Meditatsiooni vorme on erinevaid ning suur osa nendest ei ole ainult mõtte vaigistamine või ühele tegevusele või objektile keskendumine. Need viimati nimetet vormid on vaat, et raskeimad etapid meditatsiooni harjutuste teel, mis on algaja, aga sageli ka kogenuma praktiku jaoks suureks väljakutseks. Sestap loobuvad paljud juba alguses, öeldes, et meditsioon pole minu joaks.

On ka lihtsamaid viise. Meie meeleseisundit, olemust ja ka iseloomu hakkavad tasakaalu poole vormima ka pideva liikumise ja mõttetulvaga harjunud meele jaoks sobivamad mõtlustamisharjutused, näiteks nö analüütiline meditatsioon. See aitab meil endast ja meid tabavatest probleemidest paremini aru saada, muuta oma reaktsioone ning emotsioone elus ette tulevates situatsioonides ning teha teisi valikuid.

Laagris loome just selle algse põhivundamendi meeleharjutustele vaimse tervise tugevdamise teel. Avame läbi klassikaliste idamaade mõtlustamisharjutuste alusvaadet ja lähenemisnurki iseenda olemuse mõistmiseks, mis aitavad hiljem argielus endaga paremini toime tulla. Tähtis on endale teadvustada kas me tegeleme jooga ja meelepraktikatega vaid elukvaliteedi tõstmise nimel läbi rahulikuma vaimse seisundi ja kergelt toimiva füüsilise keha või taotleme sügavamat olemuslikku muutust, mis ei sõltu välistest tingimustest.

Teadlikule mõtestatud alusraamile rajame praktikad, mis aitavad meil iseennast ja oma elu koos sellega kaasnevate probleemidega kergemini võtta ning leida kontakt püsiva tingimusteta tasase sisemise rõõmuga. Stabiilse rahuloluga.

TEEMAD JA TEGEVUSED

Laagri mõtlus- ja meditatsioonipraktikad on autentsetest ja puhastest Tiibeti budistlike õpetusliinide alusmaterjalidest ning sobivad kõigile, olenemata varasemast kogemusest või kokkupuutest kaasaja või idamaade meeleharjutustega:
• Jooga ja vaimsete praktikate mõte ja eesmärk (bodichitta) ning kuidas see meid meie argipäevas aitab.
• Esimene tööriist argiprobleemide lahendamiseks – vale vaate pööramine, nähtuste tõeline olemuse mõtlus.
• Igapäevane mõtlustusharjutus „4 meelt pööravat mõtet“
• Oma identiteedi mõistmine ja vabastamine (dualistiku vaate analüüs ja lahti laskmine). „Mina-ego“ anatoomia ja identiteedi lahkamise harjutus
• Harjutustele motivatsiooni loomise mõtluspalved, loomaks õige meelestatuse praktikate toimimiseks kõige sügavamal tasandil
• Tervise ja meele taskaalu loomine läbi Meditsiini Buda praktika ( nii istudes, kui liikudes)
• Keha füüsilise taskaalu ja energeetilise vitaalsuse loomiseks liikumismeditatsioon kummardustega.
• Kaastundepraktika tong-len sotsiaalsete probleemide lahendamiseks
Esimesel päeval räägime lahti teooria ning näitame nendega seotud mõtlus- ja meditatsiooniharjutusi. Õhtul toimuvad põnevad tervise ja elutegevuses takistusi eemaldavad Tiibeti vaimsete praktikate rituaalid ja suitsuannetuse tseremooniad lõkke ääres.
Teisel ja kolmandal päeval alustame Tiibeti tervendavate joogaharjutustega ning teeme teemade kaupa läbi eelmisel päeval õpitu.

KELLELE:

Kõigile, kel huvi meelepraktikate vastu, mis mitte ainult ei tee olemist tavaolukordades ja kriisisituatsioonides rahulikumaks ja tasakaalukamaks, vaid muudavad meele olemust ning läbi selle ka elu maitset.

JUHENDAJAD:

Laagrit viivad läbi Tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik.

Kaido Soobik alustas Tiibeti budistlike õpetuste praktiseerimist üle 30 aasta tagasi, mil ta 1991. aastal sai esimesed pühitsused ühe esimese Tiibeti laamana Eesti külastanud Nyichang Rinpotshelt. Sellele järgnes aastatepikkune töö Tiibeti budistliku koguduse Drikung Kagyu Ranta Shri töö korraldamise ja juhtimisega, koos iganädalaste grupipraktikate eestvedamisega. Selle aja jooksul organiseeris

Kaido mitmete auväärsete Tiibeti õpetajate külaskäike Eestisse, kes andsid siinviibimise ajal väga väärtuslikke õpetusi ja pühitsusi. Samuti viibis ta pikki perioode Põhja Indias Tiibeti kloostrites õpetuste saamiseks. Tema kutsel saabus 2000. aastal Eestisse senini siin elav residentlaama Drupon Sangye Rinpotshe. 2005. aastal Pärnusse kolides asutas Kaido sealse Tiibeti koguduse SangyeLing. Õppides paralleelselt Tiibeti meditsiini, dr. Nida Chenagtsangi käe all, lõi Kaido abikaasa Silvaga Tiibeti meditsiini keskuse Men Ling, mille maakeskus on tegutsenud viimased 15 aastat just Tiibeti vaimsete praktikate ja pärimusmeditsiini edasi kandmise ning säilitamise nimel. Lisaks linnakliinikus toimuvale igapäevatööle tiibeti meditsiini vaates, hoiab Kaido üleval igapäevast rahvusvahelist õhtupraktikate traditsiooni ühiste tundidega zoomi vahendusel.

Silva Soobik on õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM), tiibetlasest arsti ja joogi, dr. Nida Chenagtsangi käe all. Silva on tegelenud Tiibeti vadžrajaana praktikatega üle 23 aasta. Ta õppis Tiibeti traditsioonilist meditsiini aastast 2006 ning saanud selle raames õpetused ja pühitsused mitmetelt tunnustatud Tiibeti budistlikelt õpetlastelt k.a. dalai laamalt, Garchen Rinpotchelt, Drikung Kagyu koolkonna pealaamalt Chetsang Rinpotselt, ning Tiibeti meditsiini vaimsete praktikate õpetused dr. Nida Chenagtsangilt (samuti tekstiülekande Nepaalis, Katmandus, dr. Wabelt). Buditlike baasharjutuste, Nöndro ja Gurujooga, retriidid on ta viimasel 15 aastal läbinud igaaastaselt nii dr. Nida Chenagtsangi käe all Prantsusmaal ja Hispaanias, kui Men Lingis toimuva Yuthoki kuu retriidisarja raames ja iseseisvate eraklustena. Viimastel aastatel Silva juhendanud Nöndro, Gurujooga ja Chud Leni retriite Ukrainas, Eestis Men Lingis ja Zoomi kaudu nii kohalikele, kui rahvusvahelistele gruppidele.

AEG:

Laager algab reedel, 12. juulil kell 10.00 ja lõpeb pühapäeval, 14. Juulil kell 15.00

TASU JA TINGIMUSED:

249.- eurot. Sisaldab ööbimist Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling Jõõpres, valgete linade vahel ja toitlustamist taimetoiduga, õpetusi ja materjale.

Loobumise korral kuulub laagri tasu tagastamisele, millest 30.- eurot jääb korralduskulude katteks.

LISAINFORMATIOON:

silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646

 

Tiibeti meditatsiooni ja mõtluslaager 12-14 juuli

Kursusel osalemiseks soeta ligipääs Sorig.ee lehel

249.-

Osta ligipääs kursusele